Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #20842, Převod na účet PayPal

Převod na účet PayPal, Platba

2.3.2023 Platba

Dobrý den, mám účet u České spořitelny a k tomu spárovaný účet u PayPal. V prosinci 2022 jsem poslal přes banku UniCredit na účet PayPal č. 81880459/2700 středně velkou částku. Variabilní symbol (transfer ID) nebylo možné zadat, protože jde o kombinaci čísel a písmen. Do zprávy pro příjemce jsem uvedl chybně číslo transakce a nikoli požadované transfer ID. To na moji žádost doplnila ČS na konci ledna 2023. Bohužel zatím nemám peníze ani na účtu PayPal a ani se nevrátili zpět. Zákaznická podpora PayPal ani tak nemůže platbu dohledat a mám kontaktovat svoji banku (ČS) aby platbu dohledala. UniCredit mi nechce dát žádné informace kvůli bankovnímu tajemství a ČS mi i přes reklamaci tvrdí, že pro mě nemůže víc udělat. Co mohu udělat proto, aby se mi peníze vrátily na účet? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

problém je třeba řešit přímo s PayPal. UniCredit (správce sběrného účtu PayPal) nemá pravomoc Vám poskytovat jakékoliv info. Taktéž ČS (banka ze které jste platbu odesílal) nemá jak Vám pomoci.