Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #19584, Přihlášení do internetbankingu není soukromé

Přihlášení do internetbankingu není soukromé, Banka

25.10.2022 Banka

Dobrý den, také se mi zobrazuje "vaše připojení není soukromé". Jak u Spořitelny, tak u ČSOB. Podezírám Avast, který do prohlížeče podstrkuje svůj certifikát.

Dobrý den,

problém bude velmi pravděpodobně v nastavení vašeho počítače či sítě (nikoliv na straně banky).

Předpokládám, že používáte ověřený webový prohlížeč - Google chrome, nebo Microsoft Internet Explorer, či Edge, případně Opera? Prověřte, že jej máte aktualizovaný. Pro jistotu zkontrolujte, že máte na počítači nastavené správné datum a čas (jiný čas může technicky indikovat vypršení certifikátu).

Můžete pak zkusit na počátku řádku do URL před adresu internetového bankovnictví vepsat "HTTPS:/". Případně zkuste i refresh okna webového prohlížeče, který vyčistí "cache" prohlížeče pomocí kombinace klávesnic "Ctrl+F5", či přes menu webového prohlížeče.

V neposlední řadě ověřte prosím i správnost zadávané adresy internetového bankovnictví. V posledních letech se množí případy "phishingu", kdy útočníci podsouvají webové stránky podobné internetovému bankovnictví s cílem získat vaše přístupová jména a hesla. Základem obrany je počítače před všudypřítomnými útočníky je aktualizovaný antivirový program.