Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15423, Příjem pro hypotéku a nemoc

Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna

LH

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Blíže digitalizaci: KB propojila firemní karty s Fidoo

Blíže digitalizaci: KB propojila firemní karty s Fidoo

25.10.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

KB spojila síly s Direct Fidoo, aby usnadnila klientům digitalizaci. Nyní jako jediná banka nabízí připojení karet přímo do aplikace Fidoo.

Pozor na účet. Hackerských útoků přibývá

Pozor na účet. Hackerských útoků přibývá

25.10.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Počet útoků na bankovní účty letos strmě vzrostl. Za první pololetí jich bylo tolik co za celý loňský rok. Vyplývá to z dat České bankovní asociace.

Stavební spoření bez vstupního poplatku už nabízí všech 5 spořitelen

Stavební spoření bez vstupního poplatku už nabízí všech 5 spořitelen

18.10.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Plánujete založení stavebního spoření? Teď je ideální čas. Až do konce roku si ho totiž můžete sjednat zdarma. Bez ohledu na to, pro jakou stavební spořitelnu se rozhodnete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MJ

#15705, Daň z prodeje bytu, Daně, 25.10.2021

Dobrý den, matka mi darovala byt v květnu 2021. Budu muset platit daň z příjmu, když jej prodám v roce 2022? Rozdíl odhadů cen je třeba 200 000 Kč. Děkuji

Dobrý den, nesplníte-li aspoň jednu z podmínek pro osvobození níže, bude třeba zisk z prodeje bytu (rozdíl prodejní ceny a nabývací hodnoty) zdanit. Podmínky pro osvobození: byt vlastnit min. 5 let nebo v něm 2 roky před prodejem bydletpoužít peníze z prodeje do roka od přijetí na řešení vlastních bytových potřeb (koupě jiné nemovitosti, splátka hypotéky, atd.).

PT

#15704, Mimořádná splátka, Půjčka, 25.10.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor. Eqau bank nabízí Minutovou půjčku a inzeruje na stánkách, že předčasné splacení je zdarma. V návrhu smlouvy však mají napsáno dle mne něco jiného, v bodu 5.6.: "Půjčku můžete splatit i před termínem splatnosti sjednaným ve Smlouvě, a to celkově, nebo jen částečně. Žádost o předčasné splacení můžete podat na naší pobočce, nebo prostřednictvím Přímého bankovnictví. V takovém případě mějte na Účtu dostatek prostředků pro předčasné splacení, v opačném případě předčasné splacení neprovedeme, o čemž Vás budeme informovat. Za předčasné splacení máme právo požadovat náhradu nákladů maximálně ve výši 1 % z částky předčasně splacené jistiny, pokud v den předčasné splátky zbývá do původně sjednaného konce Půjčky alespoň 1 rok. Zbývá-li do data poslední splátky méně než 1 rok, náhrada nákladů nepřesáhne výši 0,5 % z částky předčasně splacené jistiny" Jak tedy, prosím, vidíte vidíte otázku předčasného splacení ? Děkuji za názor.

Dobrý den, pokud Equa bank inzeruje na webu mimořádné splátky zdarma, pak bych jako zákazník očekával mimořádné splátky zdarma. Na neshody mezi inzerovanými podmínkami na webu a obchodními podmínkami půjčky se doporučuji dotázat přímo Equa bank. 

DH

#15703, Dar pro postižené, Daně, 25.10.2021

Dobrý den, nevím zda správně píšu Vám, ale za pokus nic nedám. Zajímá mě, zda a jak je možné dát dobročinný dar fyzické osobě tak, aby byl odečitatelný z daní. Konkrétní situace. Známý chce dát dar svým přátelům s těžce mentálně postiženou dcerou na její hlídání (osobní asistence), zkrátka aby měli finance na proplácení osobních asistentů a díky tomu měli někdy volný čas. Lze tento dar dát přímo jim/jejich dceři tak, aby si ho mohl odepsat z daní, nebo je třeba ho dát právnické osobě? Děkuji a přeji krásný podzim.

Dobrý den, základ daně z příjmu můžete ponížit i o dar fyzické osobě, která: je poživatelem částečného nebo plného invalidního důchoduje nezletilou osobou závislou na péči jiné osoby

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR