Prodej bytu a hypotéka, Reality

Sjednejte si hypotéku online
23.4.2020 Reality

Dobrý den, svým bytem ručím za hypotéku na dům mého bratra. Potřebuji teď byt prodat, je to možné?

Dobrý den,

pravděpodobně to možné nebude, neboť:

1) banky nechávají k nemovitostem v zástavě zapsat na katastru věcné břemeno "zákaz zcizení", které znemožňuje převod na jinou osobu

2) nikdo by si dům ze zapsanou bankovní zástavou nekoupil (pokud by bratr přestal splácet hypotéku, kupec by o dům přišel).

Váš bratr nejprve musí dát bance do zástavy jinou nemovitost a teprve po vymazání zástavního práva u vaší nemovitosti bude možný prodej.