Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10574, Prodej bytu zatíženého hypotékou

Prodej bytu zatíženého hypotékou, Hypoteční poradna

V

Dobrý den, s manželem máme hypotéku na byt v osobním vlastnictví. Fixaci hypotéky máme na 7 let. V listopadu to bude 5 let. Máme dítě a zjistili jsme, že byt nám je bohužel malý. Chceme koupit rodiný dům. Jsou tedy nějaké varianty co se dá dělat? Prodat byt? Nebo ho můžeme prodat až po fixaci? Nebo jak to je? Moc děkuji za radu.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

máte 2 možnosti:

1) byt prodat a z výtěžku koupit RD (a na zbytek si případně vzít hypotéku)

2) byt pronajímat a vzít si na celý RD hypotéku (vyšší měsíční splátku Vám bude krýt příjem z nájmu)

U hypoték podepsaných po 12/2016 je výše pokut za předčasné splacení zastropována na max. 1% a musí se jednat o účelně vynaložené náklady banky. U dřívějších smluv žádný strop zákonem stanovený není. Prodat byt můžete kdykoliv, ale otázkou bude výše pokuty za předčasné splacení hypotéky. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

VM

#11535, Zahraniční platba a kurzy, Platba, 21.10.2020

Dobrý deň, potrebujem zaslať čiastku 525 CZK na účet Fio v ČR z účtu mBank SR v EUR. Akú sumu v EUR mám zaslať, aby príjemca obdržal čiastku práve 525 CZK? Dakujem

Dobrý den, chcete-li aby příjemce obdržel přesně 525 CZK, je třeba ze slovenského účtu odeslat 525 CZK (nikoliv ekvivalent v EUR). Mezinárodní platba v CZK by ale byla výrazně dražší na poplatcích pro odesílatele i příjemce (SEPA platby v EUR jsou zdarma). Proto doporučuji se s příjemce platby dohodnout na přesné částce v EUR, neboť příchozí euro platba se přepočítává na koruny kurzem banky ze dne připsání platby (a Vy nemůžete vědět, jaký kurz bude mít Fio Bank v ČR zítra dopoledne). 

Z

#11534, Zneužití OP, Platba, 21.10.2020

Dobrý den, je možné mimo sjednání půjčky nějak jinak zneužít foto přední strany občanky? Moc děkuji

Dobrý den, samotná fotka přední strany OP (bez zadní strany OP a bez fota dalšího dokladu totožnosti, např. pasu či řidičského průkazu) by zneužitelná být neměla. U všech právních aktů činěných osobně je vždy vyžadováno předložení originálu OP. Kopie dokladů se používá při sjednání půjčky na dálku.

E

#11533, Aktivace platební karty, Běžný účet, 21.10.2020

Dobrý den, mám novou kartu a nevím jak ji aktivovat.

Dobrý den, postupujte dle instrukcí přiložených k platební kartě. Obvykle se platební karty aktivují přes internetbanking. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR