Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #11261, Prodej nemovitosti a advokátní úschova

Prodej nemovitosti a advokátní úschova, Reality

Sjednejte si hypotéku online
17.9.2020 Reality

Dobrý večer, prodávám nemovitost. Kupující bude řešit částečnou úhradu hypotékou. Advokát kupujícího nepovažuje "Advokátní úschovnu " za bezpečnou pro svého klienta. Prosazuje "Svěřeneckou smlouvu", se kterou jako prodávající nemohu souhlasit. Zdůvodňuji to tím, že kupující přestává být dlužníkem a musím spoléhat na "důvěryhodnost" advokáta. Co kdyby? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úschova peněz při prodeji nemovitosti se běžně řeší přes notářskou nebo advokátní úschovu. Nemá-li kupující důvěru ve Vámi vybraného advokáta, nechť si vybere nestranného notáře. Ohledně typu smlouvy (Smlouva o úschově nebo Svěřenecká smlouva) - více záleží na obsahu smlouvy než na jejím názvu, nicméně důležité je, abyste měl z právního provedení prodeje nemovitosti dobrý pocit a jistotu, že vše proběhne tak jak má. Pokud kupující trvá na podmínkách které jsou pro Vás neakceptovatelné, kupní smlouvu s ním nepodepisujte.