Rodiče mě chtějí vystěhovat, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, je mi 18 let, žiji s rodiči, ale chtějí mi zrušit místo trvalého bydliště a nutí mě, abych se odstěhovala. Studuji na střední a mám brigádu, ale sama se neuživím. Mají na to právo? Případně dá se nějak uplatnit vyživovací povinnost? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rodiče na toto právo nemají. Naopak mají vůči Vám vyživovací povinnost a to až do momentu ukončení studií (dokud nebudete schopna se začít živit sama - za což se určitě nepovažuje brigáda při studiu). Studium je soustavnou přípravou na budoucí povolání a ani práce na vyšší úvazek při studiu by na vyživovací povinnosti rodičů nic neměnila.