Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15239, Ručím bytem za přítelovu hypotéku

Ručím bytem za přítelovu hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, máme s bývalým partnerem spolu byt ve spoluvlastnictví. On na tom bytu má hypotéku. Je nějaká možnost, jak bych mohla jeho hypotéku vypovědět? Moje banka mi na můj spoluvlastnický podíl nechce dat hypotéku, protože už ji tam má on. Děkuji za odpověd'.

Dobrý den,

hypoteční úvěr ex-přítele je smluvní vztah mezi vaším ex-přítelem a jeho bankou. Těžko můžete tento smluvní vztah vypovědět neb nejste jeho účastníkem. Zástavní smlouvu na Váš byt za ex-přítelovu hypotéku jste předpokládám podepsala dobrovolně a vědoma si všech těchto důsledků.

Ručí-li vaším bytem ex-přítel za svoji hypotéku, bylo by za určitých okolností možné tímto bytem ručit za další (vaši) hypotéku jen u stejné banky (kde má hypotéku ex-přítel). A to v případě, kdy by zástavní hodnota bytu byla dostatečná na pokrytí obou úvěrů.