Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5568, Sloučení Moneta a Air Bank

Sloučení Moneta a Air Bank, Banka

6.12.2018 Banka

Dobry den, slysela jsem, ze Moneta se bude slucovat s Air Bank. Kdyz mam Monetu, znamena to, ze budou stejne podminky jako u Air Bank? Aby se treba neplatilo za prevod penez ze Slovenska na muj ucet.

Dobrý den,

za příchozí platbu ze Slovenska si Air Bank účtuje 25 Kč a Moneta Money Bank 100 Kč. Po sloučení obou bank (jaro 2019) by mělo dojít ke sjednocení podmínek pro všechny klienty. Banky doposud nekomentovaly, jestli (a kdy, resp. jak rychle) zlepší podmínky klientům Moneta nebo zhorší parametry účtů Air Bank. Pevně věřím v první variantu.

Ještě lepší podmínky však nabízí Equa bank, která mimo vedení účtu zdarma a neomezených výběrů z bankomatů všech bank účtuje za příchozí platby ze Slovenska jen 9 Kč.