Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11735, Společná hypotéka pro partnery

Společná hypotéka pro partnery, Hypoteční poradna

H

Dobrý večer, chceme kupovat baráček a chci zeptat, zdali při žádosti o hypotéku budeme muset skládat nějakou hotovost i pokud odhadní cena této nemovistosti je 4 mil. Kč a my si budeme chtít půjčit jen 3,5 mil. Kč (nynější majitele chtějí za dům menší hodnotu, než má). A taky jestli nebude banka mít problém, když si hypotéku budeme brát ve dvou lidech a nejsme manželé. Děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% zástavní hodnoty nemovitosti, tedy dáte-li bance do zástavy RD v hodnotě 4 mil. Kč, nebude problém získat hypotéku ve výši 3,5 mil. Kč (a bez vlastních zdrojů se obejdete). Partnerská hypotéka pro nesezdané páry dnes není ničím mimořádným, určitě budete moci o úvěr žádat společně. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PP

#15394, Vyplatí se splatit předčasně hypotéku?, Hypoteční poradna, 22.9.2021

Dobrý den, porovnávám 3 možnosti a hledám, která z nich je nejlevnější (situace kdy je úvěr nejlevnější, tzn. zaplatím bance co nejméně peněz za jejích půjčení) 1) během 4 let splácet zdarma 25% z půjčené částky, nejsou poplatky 2) zůstat u hypotéky do konce smluvního období, dalších 25 let, úroková sazba 2,57% (po 30 letech zaplatím bance cca. 30% z půjčené částky) 3) Propočítala jsem účelně vynaložené náklady ke splacení úvěru k datu 8.10.2021. Jsou ve výši nula, tedy je možné splatit pouze jistinu a úroky od poslední splátky ke dni splacení (info od banky a nerozumím tomu - musím doplatit všechny úroky za zbývajících 25 let nebo je to vlastně nejlepší možnost ze tří)? Moc děkují

Dobrý den, při předčasně spláceném hypotečním úvěru bance jednorázově doplácíte jen aktuálně dlužnou částku (nikoliv úroky za dalších 25 let, které byste platila v případě, pokud byste u banky zůstala dalších 25 let). Jestli se Vám vyplatí hypotéku předčasně splatit či nikoliv se těžko posuzuje, neboť neznám vaši finanční a rodinou situaci (jaké máte příjmy, výdaje, úspory, závazky, atd). Inflace je momentálně na úrovni 4,1% a očekává se růst koncem roku až přes hranici 5%. Máte-li půjčené peníze za 2,63%, tak na tom nejenže netratíte, ale naopak vyděláváte (čím déle budete dlužit za úrok pod hranicí inflace, tím lépe pro Vás).

A

#15393, Banka mi nechce založit účet, Běžný účet, 22.9.2021

Dobry den, jsem cizinec (mimo EU) zijici v CR zhruba 6 let, hypo a rodinu jiz mam, taky spoustu beznych i sporicich uctu v nekolika bankach, zatim bez jediného problemu. Pred mesicem mi volala jedna banka, ze mi zrusi ucet, ze ne to maji pravo a mi nic vic nevysvetlili. Pro jistotu jsem chtel zalozit bezny ucet v CSOB osobne na pobocce (protoze pro cizince to jinak nejde ), ale světe div se, neslo zalozit ucet pres jejich system s tim, ze ja jako zakaznik mam v systemu stopku. Zadne zaznamy v Solusu nebo v jinych registrech nemam, jedine hypo, kterou mam s manzelkou a splacime vcas, zadne tarify nebo elektroniku na splatky nemame. Jak byste to prosim vysvetlil? Na koho se obratit? Na FU? Dekuji. S pozdravem

Dobrý den, na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok. Nemá tedy smysl si někde stěžovat, že Vám banka odmítla založit běžný účet (už vůbec ne na FÚ, v jehož gesci není dohled nad bankovním trhem). Nemůžeme bohužel tušit, proč Vám jedna banka účet vypověděla a druhá Vám nový účet nechce založit (svou roli mohla hrát země původu, vaše aktivity v ČR, prováděné transakce, které bankovní systém vyhodnotil jako podezřelé, atd.).

O

#15392, Dodanění životního pojištění, Daně, 22.9.2021

Dobrý den, předčasně jsem zrušil životní pojištění, kde za posledních deset let jsem párkrát uplatnil roční daňový odpočet. Bohužel nevím které roky a kolik to bylo. Dá se někde zjistit, ve kterých letech jsem daňový odpočet uplatňoval? Dále, dodaňuje se částka, kterou mi ročně vraceli nebo se to vypočítává jinak? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, dodaňuje se uplatněná sleva (resp. snížení daňového základu). Příklad: Daňový základ jste ponížil o 10 000 Kč, daňová povinnost byla nižší o 1 500 Kč => vrátíte 1 500 Kč.  Zkuste požádat FÚ o informace ohledně Vámi uplatněných odpočtů za posledních 10 let.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR