Stavba RD a ručení pozemkem, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
16.11.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, vlastním stavební pozemek v hodnotě 1,35 mil. Kč, čisté LV bez zatížení. Chci na něm postavit dřevostavbu na klíč. Firmy mi ji podle stavební dokumentace oceňují na cca 5 mil. Kč. Chci se zeptat, zda-li mi banka půjčí tolik peněz. S bonitou problém není, spíš jestli bude stačit ručit pozemkem a nebudu muset dávat do hypotéky další vlastní prostředky. Také bych se rád zeptal jak banka pozná, že bude dům stát 5 nebo 4 miliony. Jelikož se bude jednat o dům podlahovou plochou malý, ale z nadstandardních materiálů a stavebních postupů. Tak aby se bance nezdálo divné, že to bude stát tolik peněz a nebudou chtít tolik půjčit.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%). Ručením nemovitostí s celkovou hodnotou 6,35 mil. Kč podmínky pro poskytnutí hypotéky ve výši 5 mil. Kč splníte (LTV 79%). Hypotéka na stavbu se čerpá po částech, platit budete dodavateli vždy jen dokončenou část, kterou banka nechá ocenit znalcem (takto banka pozná, jak hodnotný dům stavíte). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi projdeme a nabídneme nejlepší možné řešení.