Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #15585, V dražbě se prodala část mého bytu

V dražbě se prodala část mého bytu, Reality

Sjednejte si hypotéku online
13.10.2021 Reality

Dobry den, chtela bych se zeptat, zdedila jsem se setrou po dedeckovi ctvrt bytu a babicka jeste zije a ma svoji polovinu bytu. Sestra mela insolvenci a nikdo nemel na to si odkoupit jeji podil, tak jeji podil sel do drazby a prodal se a dnes. Byl u nas ten pan co si koupil sestrinu ctvrtku a na babicku, ze zatim po ni najem nepozaduje a ze jak to vidime do budoucna s tim bytem. Babicka tam chce dozit a on rikal, ze kdyz by se s nami nedomluvil, tak by po nas chtel zpet penize, ale to nevime, kde bychom je vzali a taky si pry nemuzeme urcovat cenu, ze proste s tim musi souhlasit on. Muze si diktovat, kdyz ja potom zdedim celou polovinu bytu a sestra ctvrtku a ten pan ma porad jen ctvrtku bytu. Tak jestli si muze jen tak diktovat za kolik to od nas odkoupi? Dekuji

Dobrý den,

vše co Vám nový majitel čtvrtiny bytu babičky napovídal není pravda, nic takového dělat nemusíte. Nemusíte dotyčnému platit žádný nájem, nemusíte mu své 3/4 prodat ani od něj jeho 1/4 koupit a už vůbec ne za jím stanovené ceny, atd. Pan spekulant se pouze snaží zneužít vaši neznalost práva. Nový majitel části bytu má následující práva a povinnosti:

  • může byt obývat
  • může svůj podíl na bytu kdykoliv prodat
  • musí se podílet na společných nákladech

  • REKLAMA