Volba investiční strategie, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
27.1.2019 Akcie a investice

Pokračování k dotazu 5846: ČS nabízí 4 druhy fondů (konzervativní, etický, vyvážený, dynamický). Je možné někde na internetu sledovat vývoj akcií apod. a podle toho včas volit změnu strategie fondu (jak píšete - jednou za rok)? V bance jsem žádného vhodného poradce nenašla. V dotazníku mi vyšlo rozdělovat peníze mezi dva fondy, což nechci. Co se týká spoření - kromě spoření u Hello bank mě zaujal i termínovaný vklad na 2 roky u Creditas. Raději volím kratší úseky (1-2 roky).

Dobrý den,

vývoj cen akcií je dostupný na webech burz (pražská např. pse.cz). Volbu investiční strategie rozebíráme v našem článku Penzijní fondy - výnosy 2017. Přehled fondů a jejich výnosů zde v našem srovnávači Penzijního spoření. V dobách růstu doporučuji dynamické fondy, v krizích konzervativní.

Termínovaný vklad na 2 roky s úrokem 2,1% od banky Creditas je určitě dobrý nápad.