Výpověď dohodou, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, vzhledem ke Covid-19 a zavřeným provozovnách naše menší firma tuto situaci finančně nemůže utáhnout, tudíž mi jako jejich obchodnímu zástupci (jsem u firmy 5 let) dala tento týden výpověď. Dali mi výpověď dohodou, pokud nebudu dělat problémy dají mi nějaké finanční odstupné, což není ani jeden můj měsíční plat nebo bych každý den dojížděla, už ale svým autem, ne už služebním jako doposud, 120 km denně za minimální mzdu, kterou bych nejspíše projela, proto se na vás obracím s radou na co bych mohla mít nárok, protože jsem se do této situace ještě nedostala. Děkuji

Dobrý den,

pokud jste již podepsala výpověď dohodou, zpět ji vzít bez souhlasu zaměstnavatele nelze a platí podmínky sjednané v dohodě. Jinak na dohodu samozřejmě přistupovat nemusíte a standardní výpovědní lhůta činí 2 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. Po 5 letech u firmy máte také nárok na odstupné ve výši 3 měsíční platů (celkem byste tak měla obdržet 5 platů).