Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16246, Vyvázání expartnerky z hypotéky

Vyvázání expartnerky z hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, potrebovala bych poradit prosim. Pritel ma s byvalou pritelkyni hypoteku na dva byty, kde vlastni kazdy pulku bytu. Hypoteku uz spolu maji pres 15 let. Kdyz spolu 10 let zili, splacel to celou dobu on z jeho uctu. Nyni spolu uz 5 let nejsou a my bychom se konecne od ni chteli vyvazat, abychom se mohli odstehovat, protoze ty dva byty jsou nad sebou, takze tady spolu zijeme, ale nemame dobre vztahy (snad rozumite). Zajimalo by me, jake by byly moznosti. Jelikoz tam chybi na obou bytech jeste nejaka mensi castka na doplaceni. Ale s jeho expartnerkou neni domluva. Navic rekla, ze nema dolozeni prijmu, aby si ona mohla nechat jeden byt a on druhy byt. Doufam ze je nejaka cesta. Dekuji predem za odpoved.

Dobrý den,

bez domluvy s expartnerkou přítele to bohužel nepůjde, neboť je rovnocenným účastníkem úvěrové smlouvy a bez jejího souhlasu nelze na úvěrové smlouvě nic měnit. Jestliže expartnerka navíc nemá doložitelné příjmy, hypotéku na refinancování stávající situace nezíská (banka nebude s přepisem souhlasit). Více info v článku Převod hypotéky