Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9272, Zamítnutá žádost o hypotéku

Jak získat hypotéku, když pracujete v zahraničí a jste pod pracovní agenturou?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěli jsme s partnerem žádat o hypotéku, pracuje v Německu, smlouva na dobu neurčitou, plat v pořádku,ale bohužel pod pracovní agenturou. Sice je považována za třetí nejlepší agenturu, ale není bankou akceptována. I přesto, že u banky máme hypotéku na byt, který je skoro zaplacený a byli ochotni počítat do nastávajícího HU ještě máme pozemek v OV. Jsem sice na rodičovské dovolené, ale též jsem dokládala příjem a byla jsem ochotná zastavit i svůj byt a stejně nám to bylo zamítnuto. Tak když to shrnu, tak jsme do zástavy vložili dva byty, pozemek, ručili ještě stavbou domu, přesto jsme dosáhli sotva na 3 mil. Kč na které stejně nemáme nárok. Tak prosím poraďte, co máme dělat. O hypotéku jsme žádali u Hypoteční banky. Děkuji

Dobrý den,

pro získání hypotéky musíte splnit podmínky DTI, DSTI a LTV. Je třeba splnit všechny 3 podmínky, tedy mít dostatečný příjem i zástavu. Vyšší zástavou nelze kompenzovat nedostatečný příjem. Máte-li příjem v EUR (z Německa) a žádáte-li o hypotéku v CZK, jde o tzv. cizoměnovou hypotéku (s kurzovým rizikem), na kterou banky kladou vyšší nároky. Každá banka pohlíží na příjmy ze zahraničí a z mateřské jinak. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce - vše s Vámi probereme a navrhneme nejlepší možné řešení (najdeme Vám banku, která bude nejlépe zohledňovat příjmy z mateřské a ze zahraničí).