Zástava cizího pozemku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, v průběhu několika měsíců budu žádat o hypotéku, splňuji všechny podmínky, vlastní zdroje mám. Moje otázka zní: Mohu nějakým způsobem využít také k zástavě pozemek moji sestry? Ona je ochotná mi ho poskytnout jako zástavu, ale jiný právní nebo vlastnický vztah k němu nemám. Ona se mnou nemůže být spolu-žadatel o hypotéku, je na mateřské dovolené. Lze to nějakým způsobem vymyslet? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Dobrý den,

ano, toto je možné. Bance můžete dát do zástavy i cizí nemovitost, pokud s tím její majitele souhlasí (nemusí být spolu-žadatel). Nicméně zvažte, na kolik je to rozumné. Když přestanete splácet, přijde Vaše sestra o svůj pozemek. Pokud si bude chtít vzít Vaše sestra hypotéku, nebude moci dát tento pozemek do zástavy. Ve většině případů končí tyto kamarádské zástavy, ručitelství, atd. rozpadem rodinných vztahů. Dnes se to možná jeví jako dobrý nápad, ale hypotéka je během na dlouhou trať. Za 5 let může být všechno jinak.