Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10640, Získám hypotéku?

Získám hypotéku?, Hypoteční poradna

JP

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mám nárok na hypotéku, když mám již 6 měsíců nulové příjmy. Jsem již 2 roky majitelkou firmy. Jinak má HM činí 45 000 Kč.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

s nulovými příjmy hypotéku nezískáte, neb byste ji neměla z čeho splácet. Např. čistá mzda 30 000 Kč je dostatečná pro získání hypotéky ve výši 3 mil. Kč na 30 let.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Desetitisícové poplatky za předčasné splacení hypotéky? Jsou protizákonné, přesto se objevují

Desetitisícové poplatky za předčasné splacení hypotéky? Jsou protizákonné, přesto se objevují

10.8.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Místo pár set korun i několik desítek tisíc. Tolik můžete zaplatit za předčasné splacení hypotéky. Přestože si za něj banky smí podle zákona účtovat pouze nezbytné poplatky, někteří poskytovatelé to nedodržují.

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

5.8.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Zcela zdarma a bez podmínek. Takový je nový běžný účet České spořitelny. Jmenuje se Standard a nemusíte se u něj bát žádných poplatků za vedení ani za odchozí platby. S těmi jste přitom dosud museli u České spořitelny počítat.

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

3.8.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pracovat v kanceláři se vyplatí. Alespoň z pohledu životního pojištění. Podle nového indexu životního pojištění totiž kancelářské profese zaplatí za životní pojištění mnohem míň než dělníci, kteří se pohybují v terénu. Rozdíl je až 30 %.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MD

#10923, Prověřování příjmů a výdajů, Hypoteční poradna, 9.8.2020

Dobrý den, při žádosti o hypotéku banka prověřuje výši mých příjmů a také výdajů. Příjmy chápu, že se určují průměrně za 3 (příp. více měsíců - dle banky). Jak se prověřují výdaje? Zjišťuje se podle výpisů z běžného účtu? Nebo je metoda jiná? Díky za odpověď.

Dobrý den, v žádosti o hypotéku sice vyplňujete informaci o průměrných výdajích a banka má k dispozici výpisy z Vašeho běžného účtu, nicméně obvykle banky vychází z tzv. normovaných nákladů na živobytí/osobu (posuzuje se, vůči kolika osobám máte vyživovací povinnost - děti, manželka). Na splátky všech úvěrů můžete vynakládat max. 45-50% svých příjmů. Banky tedy detailně zkoumají výši vašich splátek za další úvěry (BRKI, NRKI). Doporučuji případně prostudovat podmínky hypotéky.

RB

#10922, Ručím za přítelovy dluhy?, Osobní a rodinné finance, 9.8.2020

Dobrý den, chci se zeptat, jsem disponent účtu. Nyní jsem zjistila, že si přítel vzal několik půjček o kterých jsem nevěděla a zadlužil se. Bojím se, jestli dluh nespadá i na mě. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, jedná-li se pouze o Vašeho přítele a nikoliv manžela, pak za jeho dluhy neručíte (nehledě na dispoziční právo k jeho účtu). Pokud byste byli manželé, pak byste za své dluhy ručili společně a nerozlučně. 

#10921, Musím podat daňové přiznání?, Daně, 9.8.2020

Dobrý den, pokud jsem během čtyř měsíců roku 2019 zároveň pracoval u dvou různých zaměstnavatelů na DPP, ani u jednoho nepodepsal růžový papír a měsíční hrubý příjem u obou dvou byl menší než 10 000 Kč, plyne mi z toho povinnost podávat daňové přiznání? (Teoretičtěji, kdyby člověk pracoval na DPP najednou u x zaměstnavatelů bez podepsání růžového papíru a u každého by byl příjem do 10 000 Kč, plyne mu z toho povinnost podávat daňové přiznání?)

Dobrý den, u DPP do 10 000 Kč/měsíc není povinnost zahrnovat tento příjem do daňového přiznání, tedy daňové přiznání podávat nemusíte. Nicméně se tím připravujete o nemalé peníze. Při nepodepsání růžového papíru se Vám neuplatňují měsíční slevy (na poplatníka, na studenta, na děti, atd.). V rámci daňového přiznání tak můžete požádat o navrácení daňového přeplatku, který může jít dle celkové výše příjmů až do desítek tisíc korun.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR