Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14196, Získám hypotéku po exekuci a s otcem v insolvenci?

Získám hypotéku po exekuci a s otcem v insolvenci?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, tento měsíc doplatím exekuci. Neměla nic společného s bankami, operátorem ani státem. Věřitel byl soukromník. Podle toho co jsem četl bych tedy neměl být v bankovních registrech. Exekutor by měl do 15 dní vymazat záznam o mě exekuci a neměla by být zpětně zjistitelná. Je tedy možné, že po zaplacení budu pro banky tedy veden jako člověk bez škraloupu a získám hypotéku? Mám cca 10-20%. Plat mám 23-26 tis čistého. Dále by se mnou šel otec, který by mi podepsal nájemní smlouvu, která se má prý počítat do příjmu. Otec má insolvenci (zaplatí 100%, konec za 14 měsíců), ale o hypo budu žádat jen já. Cena nemovitosti je 2,1 mil. Kč, žádal bych cca o 1,8 mil. Kč. Děkuji za radu. Případně bych hypo mohl dělat přes vás?

Dobrý den,

nebudete-li mít záznam v žádných registrech mladší 4-5 let (BRKI, NRKI, SOLUS, insolvenční rejstřík, exekuční rejstřík), pak úvěr při splnění podmínek hypotéky získáte. Otec v insolvenci Vám spolužadatele dělat nemůže a nájemní smlouva podepsaná s otcem nebude působit věrohodně. Můžete žádat o hypotéku na pronájem, u které se zohledňuje i budoucí výnos z nájmu (není třeba mít podepsanou nájemní smlouvu předem - to ani technicky nejde, ještě nemovitost nevlastníte), ale banky za tento typ hypotéky účtují vyšší úrok. O hypotéku můžete požádat pomocí naší hypoteční kalkulačky