Jaké jsou šance na získání hypotéky pro matku samoživitelku s průměrným příjmem a finanční hotovostí?

Sjednejte si hypotéku online
20.10.2022 Hypoteční poradna
Dobrý den,

pracuji jako učitelka a můj příjem se vším všudy činí průměrně min. 35 tisíc měsíčně. Jsem matka samoživitelka a ráda bych už neplatila nájem (14 tisíc), ale bydlela s dcerou ve svém. Finanční hotovost mám 300 tisíc, věk 34 let. Děkuji za odpověď, zda je možné dostat hypotéku.

Dobrý den,

hypotéku určitě získáte - otázkou je, kolik peněz Vám banka maximálně půjčí. Obecně Vám banka může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 50% svých příjmů (DSTI). Jakou nemovitost byste si chtěla koupit? Splátka hypotéky 3 mil. Kč na 30 let s úrokem 5,69% vychází měsíčně na 17 393 Kč. Vyžila byste měsíčně s dcerou ze zbylých 17 600 Kč?