Spočítejte si nejvýhodnější půjčku, její pravidelné splátky i celkovou cenu. O půjčku, která vám vyjde nejlépe, si můžete rovnou požádat online.
Půjčku můžete rychle v Olomouci vyřídit online. Poskytnou ji banky, také nebankovní společnosti, některé dokonce o víkendu. Banky půjčují od 5 tisíc do cirka milionu korun, u nebankovních společností můžete získat od několika stokorun až po desítky tisíc.
Dobrá půjčka v Olomouci je takovým úvěrem, za který zaplatíte pouze úroky a nic dalšího. K dobré půjčce se nepřipočítávají poplatky za sjednání, poskytnutí nebo správu půjčky. Ale ani za doprovodné služby navíc, o které vy sami nestojíte. Například povinné sjednání běžného účtu či povinné pojištění schopnosti splácet.
Možná jste se doslechli o snadné dostupnosti půjčky na směnku. Opravdu ji získá téměř každý, kdo o ni požádá. Ale pozor: půjčka na směnku stojí mimo zákon o spotřebitelském úvěru. Jde o extrémně rizikový úvěr, jehož podmínky splácení se mohou náhodně měnit, samozřejmě ve váš neprospěch. Půjčku na směnku vždycky obcházejte obrovským obloukem!
Půjčky v městě Olomouci si lidé obvykle berou na nenadálé životní situace, nebo větší a dražší nákupy různých produktů či služeb. Důvodu, nač si půjčit je celá řada. Ať už je to nákup nového auta nebo servis toho současného, nákup nových domácích spotřebičů, zde především bílé elektroniky.
Dále vybavení bytu, studium, další vzdělávání, nový počítač či notebook, nečekaně vysoký doplatek za energie, účet za telefon, pokuty za špatné parkování nebo jiné prohřešky v provozu. Půjčky lidé často potřebují ihned pro neočekávané situace, kdy jim peníze z běžného rozpočtu nestačí. Půjčují si také samoživitelky, když nevychází s nájmem nebo s platbami za kroužky a školní potřeby.
Někteří lidé si půjčují na své podnikání, které chtějí rozjet, rozšířit anebo jen udržet nad vodou. Sem pak patří půjčky pro podnikatele, půjčky pro živnostníky a půjčky pro OSVČ.
Spotřebitelský úvěr neboli spotřební půjčka je návratné poskytnutí peněz běžnému spotřebiteli (občanovi). Peníze jsou poskytnuty na předem stanovenou dobu a za předem dohodnutou cenu, uvedenou jako RPSN. Cenu půjčky tvoří úrok z peněz a poplatek za všechny služby spojené se samotným půjčováním.
Spotřební půjčka je vázána pravidly zákona o spotřebitelském úvěru (č. 251/2016 Sb.), její poskytovatele reguluje a kontroluje Česká národní banka. Spory ohledně spotřební půjčky lze zdarma řešit u Finančního arbitra, jeho rozhodnutí mají stejnou sílu jako rozhodnutí soudu. Dodejme, že pro půjčku podnikatelskou (IČO, OSVČ) nic z tohoto odstavce neplatí, jde o zcela jiný typ půjčky.
Okruh poskytovatelů spotřebních půjček je zákonem dost omezen. Získat ji můžete jen od banky, družstevní záložny, stavební spořitelny nebo od takové nebankovní společnosti, která je držitelem licence ČNB. Ale jak poznat, které to jsou?
Stačí využít služeb našeho srovnávače půjček. Všichni poskytovatelé, jejichž půjčky pro vás srovnáváme, jsou oprávněni poskytovat spotřebitelské úvěry. Jiné než prověřené poskytovatele a jejich půjčky v našem srovnání online nepotkáte.
Porovnat si můžete nabídky od všech hlavních bankovních domů, jako je Česká Spořitelna, ČSOB, Max Banka, mBank, Hello Bank!, Banka Creditas, Fio banka, MONETA, Air Bank, Komerční banka, Unicredit Bank, Raiffeisenbank, Oberbank. Dále stavební spořitelny a kampeličky (spořitelní družstva).
Co se nebankovních půjček týká, jsou tu k mání půjčky od Kamali, Zaplo, Profi Credit, Cool Credit či například SOS Credit. Všichni jmenovaní poskytovatelé nabízejí také online variantu žádosti o půjčku.
Než se pro půjčku rozhodnete, dbejte pravidel odpovědného zadlužování. Je nutné mít předem jistotu, že zvládnete její splacení. A to i v měsících, v nichž vám klesne příjem například vlivem pracovní neschopnosti. Správně sjednané životní pojištění bude u větších a déletrvajících půjček značnou výhodou.
Důkladně zvažte i účel, na který byste peníze chtěli využít. Dovolená, Vánoce, narozeniny nebo nejnovější elektronika, když ta současná ještě funguje, nejsou ty nejlepší cíle půjčky. A naopak: jestliže si chcete pořídit nové vybavení do bytu, nechat opravit auto nebo doplatit faktury, s jejichž výší jste nepočítali, bude účel zadlužení a následná půjčka v pořádku.
Půjčku na splátky, která pro vás bude tou nejlepší, poznáte na základě několika vlastností:
Půjčky proto porovnávejte nejen podle toho, kolik můžete čerpat a jak dlouho se pak dají splácet. Velkou pozornost věnujte jejich ceně, vyjádřené pomocí RPSN nebo celkové splatné částky (o kolik půjčku přeplatíte). Důležité je mít i možnost změnit výši nebo datum splátky, případně splátku zdarma zcela odložit, když budete potřebovat peníze použít jinde.
Při nastavování parametrů vámi vybraného úvěru dbejte na výši měsíční splátky. Vždy je výhodnější splácet pomaleji (po nižších částkách), ale s jistotou, že se nedostanete do prodlení. Sankce za opožděné splátky totiž bývají vysoké.
Při výběru půjčky se můžete zaměřit i na ty účelové. Které to jsou? Jde o úvěry, co banka nebo nebankovní společnost poskytne pouze na předem dohodnutý účel. Typicky jde o půjčku na bydlení, na jeho rekonstrukci nebo o úvěr na auto. Díky vázanosti na konkrétní účel se snižuje úvěrové riziko, a tím i cena půjčky. RPSN tu bývá nejnižší.
K účelovým půjčkám se počítá i konsolidace a refinancování, neboť peníze putují na splacení starších úvěrů. V rámci refinancování nebo konsolidace můžete získat ještě i další (neúčelové) peníze navíc. I refinancování a konsolidace jsou poskytovány za mnohem výhodnějších podmínek než půjčky běžné. Viz například Refixo od Max Banky.
O půjčku lze v Olomouci požádat buď na pobočkách či webových stránkách jejich poskytovatelů, nebo online prostřednictvím srovnávače. V čem je největší rozdíl? V online srovnání si na jednom místě porovnáte nabídky od mnoha poskytovatelů najednou, v kalkulačce půjčky si propočítáte, jak vysoké budou měsíční splátky při různých dobách splatnosti.
Navíc máte jistotu, že všechny zde porovnávané úvěry jsou nabízeny prověřenými poskytovateli, s licencí ČNB. U nás si vždycky budete porovnávat bezpečné spotřebitelské půjčky, které plně respektují pravidla daná zákonem o spotřebitelském úvěru.
Pokud se spolehnete na vlastní vyhledávání dostupných půjček, jednak musíte sami projít mnoho webových stránek poskytovatelů, mnoho údajů o jimi nabízených úvěrech a zejména kontrolovat, zda opravdu nabídnou bezpečnou spotřební půjčku a s licencí ČNB.
Podmínky k získání půjčky si stanovuje každý poskytovatel individuálně. My je pro vás zjišťujeme a uvádíme je u každého srovnávaného produktu. Stačí otevřít podrobný popis půjčky: klinete na „více informací“ a pak na „Více informací o produktu“.
Většina poskytovatelů si vyžádá tyto podmínky:
Setkat se můžete i s dalšími podmínkami.
Doba, po kterou se žádost schvaluje, se poměrně liší. Nejrychlejší nebankovní společnosti potřebují jen několik minut, banky, v případě vysokých úvěrů (vyšší stovky tisíc), schvalují žádost i více než týden. Schvalování se může protáhnout o nutnost zřídit zástavu nebo sjednat ručitele (kde vaše úvěruschopnost nevystačí).
Výplata může mít tři podoby, v závislosti na tom, jaký druh půjčky si sjednáte:
Cenový rozptyl je tady vskutku velký. Od první půjčky zdarma, která nestojí ani korunu navíc, až po několikatisícové RPSN u některých nebankovních úvěrů. První půjčka zdarma má RPSN 0 %. Vrátíte proto jen to, co jste si od nebankovní společnosti vypůjčili. Půjčit si formou první půjčky zdarma však můžete u nebankovních společností jen jednou, navíc jen nízké částky - v jednotkách tisíc korun. Doba splatnosti nepřesáhne 30 dní. Jinými slovy: první půjčku zdarma musíte vrátit ihned z následující výplaty. I proto se řadí do půjčky před výplatou.
K půjčkám zdarma se přidávají i banky. Nabídnou kreditní karty, z nichž lze čerpat peníze opakovaně zdarma, ale s podmínkou jejich vrácení hned následující měsíc. Pro získání kreditní karty však budete potřebovat vyšší úvěruschopnost.
Bankovní půjčky obecně patří k nejlevnějším úvěrům na trhu. Ale na oplátku si vyžádají vyšší bonitu klienta a někdy i jeho větší trpělivost se schvalovacím procesem. Některé banky nabídnou poměrně flexibilní splácení: možnost odložit splátku nebo měnit její výši a datum. To je výhodné, pokud vaše finanční rezerva není dostatečně vysoká na to, abyste spláceli i v měsících, kdy se vám nečekaně navýší jiné výdaje, případně klesnou příjmy.
Mezi nejdražší úvěry patří hotovostní půjčky, půjčky bez registru nebo půjčky do výplaty. Nabídnou je jen nebankovní společnosti. Zaplatit si nechají za toleranci vyššího úvěrového rizika, nižší bonity žadatele a někdy i drobných záznamů v registrech dlužníků, zejména v SOLUS.
Proces splácení si dohodnete ihned při sjednávání půjčky. Platit můžete v hotovosti na místě, kde jste si hotovostní půjčku brali, vkladem na účet na pobočce banky nebo převodem z účtu, který si nastavíte ve vašem internetové bankovnictví. Někteří poskytovatelé si strhávají splátku z vašeho účtu sami, a to formou inkasa nebo skrz platební kartu.
Ano i ne. Vždycky půjde o individuální rozhodnutí každého z poskytovatelů. Rozhodovat se budou jak podle vaší úvěruschopnosti a aktuálních příjmů (zda navýšení ještě unesete), tak podle své obchodní politiky. Někde bude navýšení úvěru „hračka“. Jinde vám půjčku nenavýší, ale refinancují ji na novou. Při tomto modelu pozor na poplatky z předčasného splacení původní půjčky.
Opět záleží na přístupu každého z poskytovatelů. Někteří umožňují jisté změny ve splácení zdarma, u jiných si za ně budete muset zaplatit. A setkáte se i s poskytovateli, kteří sebemenší změnu ve splácení zkrátka nepovolí. S výjimkou předčasné splátky. Tu ze zákona povolit musejí.
Ano, je to možné. Každý poskytovatel musí povolit předčasné splacení půjčky. Ale pozor, za tuto službu si může účtovat poplatek. Některé banky a nebankovní společnosti povolují předčasnou úhradu jakékoliv částky zdarma, jiné využívají maximálního zákonem daného limitu pro poplatek za mimořádnou splátku.
V tomto městě můžete získat i půjčku bez registru. Poskytují ji ale jen nebankovní společnosti. Ty si mohou dovolit tolerovat některé méně závažné záznamy v registrech dlužníků SOLUS, BRKI, NRKI, REPI nebo EUCB. Schvalovatelnost je tu poměrně vysoká. Jde však o půjčku se značným RPSN, krátkodobou splatností a poskytovanou jen v nižších částkách. Zadlužení formou půjčky bez registru je rizikové.
Ano, i lidé, kteří právě nepracují, si mohou o půjčku zažádat. Poskytovatelé dokáží nabídnout úvěr žadatelům, kteří pobírají starobní nebo invalidní důchod, vdovský důchod. Dále studentům nebo i živnostníkům, kteří nemají zaměstnání a zaměstnavatele, ale podnikají.
Zatímco důchodci prokazují svůj příjem doložením rozhodnutí o přiznání důchodu, živnostníci předkládají kopii daňového přiznání. Pokud jsou v režimu paušální daně, nahrazuje se daňové přiznání výpisy z účtu, účetní evidencí a případně fakturami.
Specifickou skupinou jsou půjčky pro ženy na mateřské dovolené, kde úvěr sice vyřídit lze, ale nutno počítat s nějakou formou zajištění dluhu. Například ručitelem v podobě partnera. U studentů mohou za studentskou půjčku ručit jejich rodiče.
Ano, půjčka bez papírového dokládání příjmu podepsaného zaměstnavatelem je v tomto městě možná. Pravidelný a dostatečný příjem je samozřejmě nutné doložit při žádosti o jakýkoliv spotřebitelský úvěr.
Ale někteří poskytovatelé se spokojí jen s výpisem z účtu, s výplatními páskami nebo s nahlédnutím do historie vašeho bankovnictví. Díky tomu se zaměstnavatel vůbec nemusí o půjčce dozvědět. A žádost vyplníte rychleji, ušetříte si čekání na zaměstnavatelův podpis.
Samotná změna místa bydliště nijak neovlivní parametry vaší půjčky. Spotřební úvěr totiž není povinné ručení, takže se jeho cena neurčuje podle okresu, kde klient žije. Cenu poskytovatel stanovuje jen podle úvěruschopnosti klienta, požadované částky a doby splácení.
Avšak: pokud byste se během trvání půjčky stěhovali, vždy o tom svého poskytovatele informujte. Proč? Kvůli korespondenční adrese. Poskytovatel zasílá dopisy na adresu, kterou mu sdělíte. Případnou změnu je tak nutné co nejdříve nahlásit, abyste nepropásli důležité dopisy nebo upomínky a mohli včas řešit, co je potřeba. Zejména u půjček totiž platí, že čas je drahý. V krajních případech vedou ignorované upomínky až k exekuce, případně insolvenci.
Jak splatit dluhy, když na účtu nemám dost peněz? Pokryji to další půjčkou. A co pak? Pomůže další půjčka. Přesně takto vypadá zaručený recept, jak rychle spadnout do takzvané dluhové spirály a následně do dluhové pasti. I přes varování odborníků se stále mnoho lidí takto snaží vytloukat klín …
K čemu slouží účet běžný a k čemu ten spořicí? Ke kterému z nich se váže online bankovnictví a platební karta? Jaký je rozdíl mezi debetní a platební kartou? Co je termínovaný vklad, jaká jsou jeho pravidla a čím se liší od vkladní knížky? Jaký účet dostanete ke stavebnímu spoření a k čemu se …
…ch příliš výrazný. Vyplatí se hypotéka v eurech? Ovšem pozor, i když na klasický hypoteční úvěr v eurech dosáhnete, neznamená to, že se vám taková půjčka opravdu vyplatí. Přináší s sebou totiž několik významných rizik. Tím prvním je růst úrokové sazby. Setkáte se s ním sice i v případě hypoteč…
Dobry den, pane bankeri, prosim vas pekne, jsem tu uz podruhe, opet jsem se setkal udajnym podvodem ze zahranici. Pred tremi dny se mi stalo, ze me oslovila osoba Simeon Goido, o ktere jsem nic neslysel. Ma pry pred umrtim a na whatsapu me oslovil udajny pravnik, ze mi venuje 780 000 EUR, pokud zaplatim 400 EUR za zaplaceni cetrifikatu. Jak je mozne, ze mam na tohle stesti? Jak to delaji? A pise, ze je Francouz a jede na cviceni do Afriky :) Tohle je vazne k smichu, no povezte sam. Hezky den
Dobrý den,
tyto podvodné emaily píší a rozesílají roboti denně na miliony emailových adres a čísel. Nemá vůbec smysl na toto jakkoliv reagovat - vždy je smažte a označte za spam.
Dobrý den, mým příjmem je důchod a úroky z vkladů u českých bank a jedné slovenské banky, u které musím úroky sám zdanit a mohu použít odpočty. Jak je to s úroky u českých bank, které jsou daněny automaticky? Vztahuje se na tento případ vrácení daně? Děkuji
Dobrý den,
úroky u českých bank jsou daněny srážkovou daní 15% u zdroje (přímo bankou) a takto sražená daň již nevstupuje do daňového přiznání (není možné zaplacenou daň získat zpět).
Dobrý den, před týdnem jsem podepsal rámcovou investiční smlouvu, ve které byl zakomponován vstupní poplatek, který jsem neplatil hned celý, ale měl být placen v průběhu dalších plateb. Zaplatil jsem první platbu. Avšak posléze jsem se dozvěděl, že to je velmi nevýhodné, než mi bylo prvotně oznámeno, a hodlám smlouvu zrušit. Chci se zeptat - budu muset doplácet zbytek poplatku, pokud smlouvu vypovím do 14 dnů od uzavření? A v případě že ne, tak bude mi navrácena prvotní platba (předpokládám že ne)? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
jakou smlouvu přesně a u jaké společnosti jste prosím podepsal? V rámci lhůty 14 dnů od podpisu lze za určitých okolností odstoupit od úvěrové smlouvy bez sankcí. U investičních smluv tento institut není.