Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Podlahová plocha

Podlahová plocha


Definice Podlahová plocha

Je součet ploch všech místností a chodeb v interiéru nemovitosti do kterých nelze započítat terasu, balkón, lodžii, plochu okenních a dveřních ústupků a nelze také započítat nosné sloupy uprostřed místností.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Podlahová plocha

HHL

#11832, Hypotéka, pronájem a daň z příjmu, Hypoteční poradna, 18.11.2020

Dobrý den, mám hypotéku na barák ve kterém bydlím a zároveň ho pronajímám. V daňovém přiznání jsem využil odečtu úroků z hypotéky. Úřednice z FÚ mi ale sdělila, že si mohu odečíst pouze pouze část úroků - musím si tedy zjistit poměr m2 mezi vlastním bydlením a pronajatých prostor. Tady nastává problém. Chtěl bych samozřejmě, aby byl poměr mezi vlastním bydlením a pronajatých prostor co největší, tedy abych mohl co největší část úroků odečíst z daní. Nejsem si ale jist, co mohu použít, aby to bylo legislativně správně - zastavěná plocha, podlahová plocha, započitatelná plocha nebo celková užitná plocha? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je třeba vycházet z poměru podlahové plochy. Zjednodušený příklad:

Dům má zastavěnou plochu 100 m2, 2 patra, na každém patře 1 byt s výměrou 100 m2. V jednom bytě bydlíte, druhý pronajímáte. Daňový základ si budete moci ponížit o 50% úroků zaplacených na hypotéce (Vámi obývaná podlahová plocha 100 m2 děleno celková podlahová plocha 200 m2). 

Články o Podlahová plocha

Jak získat odhad ceny nemovitosti pro hypotéku

Jak získat odhad ceny nemovitosti pro hypotéku

12.10.2020, Hypotéka

…nu dokáže vysokánezaměstnanost, nadprůměrná kriminalita nebo blízkost hlučné a zapáchajícítovárny. Důležitá je také velikost nemovitosti. Tedypodlahová plocha domu či bytu nebo výměra pozemku. A hodnotu zvyšuje takénapříklad dobrý technický stav budovy nebo fakt, že je u domu bazén č…Banky v ČR