Půjčit si peníze přes kreditní kartu je možné s úrokem pod 15% stejně tak jako s úrokem převyšujícím 25%. Rozdíl v úrokových sazbách přes 10% by nás měl dostatečně motivovat k pečlivému výběru konkrétního produktu. Které banky nabízí nejlepší podmínky?
Kreditní karty mohou velmi dobře posloužit těm, kteří je využívají moudře ke svému prospěchu. Základním pravidlem kreditních karet je platit s nimi pouze to, co jsem schopen bez problémů splatit do konce bezúročného období. Například:
A naopak místo benefitu přinesou kreditky problémy nerozvážným jedincům, kteří je berou jako univerzální možnost rychlé půjčky (mnohdy bez dostatečného ověření bonity žadatele o kartu). Opět několik příkladů:
Kreditní karty slouží pouze k velmi krátkodobému překlenutí nedostatku vlastních financí. I proto jsou půjčky z kreditních karet po uplynutí bezúročného období úročeny velmi vysoce, povětšinou nad 20%, neboť banky příliš nepočítají s tím, že by někdo peníze v rámci bezúročného období nestihl splatit. Či aspoň chtějí klienty ke včasnému splacení silně motivovat.
Top 5 karet dle výše úroku p.a. – nízký úrok je ovšem vykoupen vysokým poplatkem za vedení karty (49-350 Kč měsíčně). Vyplatí se těm klientům, kteří půjčku nestihnou splatit před koncem bezúročného období.
6 kreditních karet s nulovými poplatky za vedení karty – kompenzováno velmi vysokým úrokem (20,99-25,08% p.a.). Vyplatí se těm klientům, kteří půjčku stihnou splatit před koncem bezúročného období.
Jednooký mezi slepými králem, aneb na tak dobré podmínky jako u bank nedosáhneme. Nicméně, první místo patří Cofidis (úrok 21,71%, poplatek 33 Kč měsíčně) a na dalších příčkách se nachází Cetelem (úrok 22,68%, poplatek 69 Kč měsíčně) a Home Credit (úrok 26,28%, poplatek 49 Kč měsíčně).
Více informací k nalezení v našem srovnávači kreditních karet.
Půjčíte si 50 000 korun, po roce ale vrátíte i 4× víc. Jen úrok a další náklady spojené s půjčkou vás tak vyjdou na 100 000 korun. I tak může vypadat extrémní příklad, kdy si vyberete drahého poskytovatele úvěru. Vyplývá to z aktuálních dat organizace Člověk v tísni, která vydává Index odpovědného úvěrování.
Nakoupit na internetu zboží, které je zrovna v akci nebo ho nutně potřebujete, i když na účtu nemáte dost peněz? Žádný problém. Obchodníci stále častěji nabízejí takzvané odložené platby. Celkovou částku za zboží díky nim zaplatíte třeba až za dva týdny. Bez jakéhokoliv navýšení.
Rakouský vlastník značky Diners Club (DC), pod kterého spadá i český, slovenský a polský trh, se rozhodl kreditní karty Diners Club ukončit. A tím i všechny služby, včetně bonusů, pojištění a úvěrů. Máte kreditku Diners Club? Řekneme vám, co bude teď následovat. Poradíme, jak to udělat, aby vám nepropadly bonusy, jak splácet čerpanou půjčku z kreditky, do kdy bude platit pojištění a vstup do salonků, ale hlavně: čím tuto kreditní kartu nahradit.
Co je zesplatnění půjčky, kdy má poskytovatel
na takový krok nárok a co to znamená pro dlužníka? Co poskytovatel udělá s
takovým úvěrem a proč je zesplatnění úvěru rychlejší u půjček podnikatelských
než ve světě spotřebitelském? Může k zesplatnění dojít i z jiných důvodů, než
je nesplácení? A jak se při finančních potížích vyhnout zesplatnění půjčky?
Jestli vás zajímají odpovědi na tyto otázky, jste tu na správném místě.
Další možnost, jak ušetřit, i cesta z dluhové spirály. To je refinancování půjčky. Lidé díky němu mohou zlevnit své úvěry o tisíce korun. Ukázal to aktuální průzkum jedné z malých bank mezi tisícovkou respondentů, kteří mají spotřebitelský úvěr.
KOMENTÁŘE k článku Kreditní karty - velké porovnání
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.