Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Doba splatnosti hypotéky

Doba splatnosti hypotéky

Definice Doba splatnosti hypotéky

Jedná se o časové období, které si z pravidla volí zákazník, po jakou dobu chce daný hypoteční úvěr splácet. Hypotéku je možno splácet od 1 roku do 30 let, kdy zmiňovaných 30 let je nejčastější délkou splácení
Délka splácení závisí na věku žadatele i spolužadatele, některé banky umí „natáhnout“ splatnost dle nejmladšího z žadatelů a některé naopak pouze stanovit podle produktivního období nejstaršího z žadatelů. I zde je možnost výjimek, včetně toho že se dá hypotéka „natáhnout“ až na 40 let, ale maximálně však do 70 let věku žadatele.
Zákazník si musí dát pozor na to, že čím kratší si zvolí splatnost úvěru, tím vyšší bude měsíční splátka a tím pádem je kladen vyšší nárok na bonitu.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Doba splatnosti hypotéky

RK

#12064, Hypotéka a zástava, Hypoteční poradna, 10.12.2020

Dobrý den, je možné požadovat (při zápisu zástavního práva do katastru) zápis jen určité částky (co si člověk půjčí v bance) nebo je to vždy na celou nemovitost?

Dobrý den,

zástavní právo se zapisuje k celé nemovitosti, nicméně v zápisu je vždy jasně uvedeno, za jak velkou část hypotéky se tímto zástavním právem ručí (a do kdy - obvykle doba splatnosti hypotéky).Banky v ČR