Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Splátka hypotéky

Splátka hypotéky

Definice Splátka hypotéky

Představuje měsíční splátku, která je pravidelně splácena zákazníkem, který si vzal hypoteční úvěr. Splátka se skládá ze dvou částí a to jsou Úmor a Úrok.
Rozlišujeme několik typů splácení a to Anuitní splátku, Degresivní splátku, Konstantní splátku a Progresivní splátku.
Vliv na měsíční splátku hypotéky mají tyto parametry: výše hypotečního úvěru, způsob sjednaného splácení jistiny (pravidelné nebo odložené splátky) doba splatnosti, úroková sazba (float nebo fix).


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.59 %

Dotazy v poradně k Splátka hypotéky

K

#13851, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 13.4.2021

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné získat hypotéku ve výši 4 mil. Kč, pokud můj plat činí 30 000 Kč měsíčně. Jsem mladší ročník a měla bych zájem o dobu splácení 40 let. Zároveň mám také spotřebitelský úvěr, který splácím ve výši cca 5 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svého příjmu. Splátka hypotéky 4 mil. Kč s úrokem 1,99% a splatností 30 let by byla 14 765 Kč. U splatnosti 40 let by splátka klesla na 12 092 Kč. V obou případech však na takto vysokou hypotéku nedosáhnete z důvodu splácení půjčky (5 000 Kč). Půjčku je nutné nejprve doplatit nebo v případě dostatečného LTV konsolidovat k hypotéce. Prostudujte prosím podmínky pro získání hypotéky.

C

#13609, Získáme hypoteční úvěr?, Hypoteční poradna, 24.3.2021

Dobrý den, prosím o Váš názor a případně radu. S přítelem žijeme spolu 10 let v domě u jeho rodičů. Před 5 lety si přítel vzal půjčku 500 tisíc, kterou řádně splácí. Přistavili jsme si část domu k domu jeho rodičů. Situace se změnila a my bychom chtěli koupit vlastní domeček. Děti nemáme, svoji nejsme. Můj čistý příjem je 18 000 Kč, přítelův příjem je 25 000 Kč. Moje výdaje jsou max 5 000 Kč měsíčně, splácím dluh na kreditní kartě 35 000 Kč. Přítel má měsíční výdaje cca 7 000 Kč. Platí 4tis. půjčku a přispívá rodičům na inkaso. Jiné závazky nemáme, kromě této půjčky a mé kreditní karty, kterou se budu snažit co nejdřív splatit a zrušit. V žádném registru bychom být neměli, nikdy jsme nic neplatili pozdě. Maximálně paušál za telefon. Ale o výpisy z registrů mám raději zažádáno. Chci se zeptat - chtěli bychom koupit dům, který by stál do 2 miliony Kč, plus bychom chtěli 1 milion Kč na opravu domu. To znamená hypotéku na 3 miliony Kč. Můj první dotaz zní - Máme nějaké možnosti, prosím? Můj druhý dotaz - dá se půjčit (zřídit hypotéku) na koupi nemovitosti plus na její opravu? A poslední dotaz zní - sloučí nám banka stávající půjčku do hypotéky? Prosím preferuji písemnou odpověď, pokud to není problém. Děkuji moc za Váš čas. Přeji hezký den.

Dobrý den,

měsíční splátka hypotéky 3 mil Kč na 30 let vychází při úroku 2% na 11 000 Kč. Na splátky všech úvěrů (hypotéka, půjčka, kreditní karta) můžete dávat max. 45-50% svých měsíčních příjmů. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky a kreditní kartu co nejdříve doplatit a zrušit. 

Banka Vám může půjčit peníze navíc neúčelově (obvykle až 25%), které byste mohli použít na splacení půjčky. Nicméně banka Vám může půjčit max. 80-90% z hodnoty zástavy. Potřebujete tak mít dostatečně hodnotnou nemovitost do zástavy. 

M

#11625, Jak funguje mimořádná splátka?, Hypoteční poradna, 1.11.2020

Dobry den, jak presne funguje mimoradna splatka hypoteky k vyroci smlouvy? Nechci snizovat castku kterou hradim, tedy zkrati se pocet let. Ale jak se zmeni pomer jistina/urok? Vezmu dosavadni splatkovy plan a poslednich nekolik let se skrtne podle castky kterou vlozim?

Dobrý den,

mimořádná splátka Vám sníží aktuálně dlužnou částku (jistinu). Úrok se Vám počítá na denní bází z aktuálně dlužné částky (zjednodušeně "kolik každý den dlužíte * 1/365 úrokové sazby p.a."). Při provedené mimořádné splátce a zachování výše pravidelných splátek se Vám zkrátí doba splatnosti (z každé pravidelné splátky po provedené mimořádné splátce půjde více na úmor a méně na úrok).

TB

#10955, Získáme s přítelkyní hypotéku?, Hypoteční poradna, 12.8.2020

Dobrý den, chceme s přítelkyni žádat o hypotéku ve výši cca 1,6 mil. Kč. Společný příjem máme kolem 50 000 Kč. Ale kamen úrazu je, že přítelkyně má s bývalou partnerkou půjčku, kde splácí ještě 120 000 Kč každá (28 měsíců). Moje otázka zní, jestli i s tímhle dokážeme dosáhnout na hypotéku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých měsíčních příjmů. Splátka hypotéky 1,6 mil. Kč na 30 let s úrokem 2% vychází na 6 000 Kč. Splátka půjčky 120 000 Kč na 28 měsíců bude vycházet podobně, tedy na hypotéku byste měly bez problémů dosáhnout. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení. Prostudujte podmínky hypotéky.

R

#6976, Rozchod a vypořádání majetku, Osobní a rodinné finance, 5.7.2019

Dobrý den, s pritelem jsme si vzali pred 5 lety hypotéku na byt, nyni dochází k rozchodu a reseni co dal. Po celou dobu splaceni odcházela splatka hypotéky z uctu pritele z jeho výplaty z duvodu toho, že ma 3x vetsi prijem nez ja, a ja platila provoz domácnosti. Nyni pokud by došlo na to, ze ja musim se synem odejit, tak mi tvrdi, ze nemam narok na zadne vypořádání nebo vyplaceni od nej, protože hypo celou dobu plati on. Je to pravda? Opravdu nemam na nic narok? Děkuji za odpověď

Dobrý den, 

kdo je majitelem bytu? Jste manželé? Kdo je otcem Vašeho syna? Rozchod nemá na vlastnictví bytu žádný vliv, majitelem je nadále ten, kdo je zapsán na katastru (pokud byste byt kupovali jako manželé, pak by byl součástí SJM, které by se v rámci rozvodu dělilo). Všechen majetek získaný během manželství je součástí SJM a při rozvodu se dělí (včetně např. větších výplat jednoho z manželů). 

Pokud jste ale manželé nebyli, přítel si koupil byt na sebe a ten sám splácel, pak na nic nárok nemáte (Vy jste hradila provoz domácnosti, přítel zase bydlení). Je-li otcem Vašeho dítěte Váš přítel, pak bude mít i bez manželství nadále vyživovací povinnost (bude Vám muset platit alimenty). 

Články o Splátka hypotéky

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

30.6.2020, Hypotéka

Poplatky za předčasné splacení hypotéky strašíspoustu lidí, kteří o takovém kroku uvažují. V současnosti se ale ve většiněpřípadů žádných závratných částek bát nemusíte. A při správném postupu jemimořádné splacení hypotéky dokonce zcela zdarma. Bez ohledu na to, u jakébanky jste si p…

Pět základních podmínek pro získání hypoték

Pět základních podmínek pro získání hypoték

27.4.2020, Hypotéka

…ervice to income a označujepoměr výše splátek vůči čistému měsíčnímu příjmu žadatele. Aktuálně je maximální povolená hodnota DSTI 50%.Měsíční splátka hypotéky tak nesmí přesáhnout 50% vašich čistých měsíčníchpříjmů. Ovšem pozor, do této hodnoty se počítají takésplátky veškerých další…

Hypotéka nebo nájem?

Hypotéka nebo nájem?

29.3.2017, Reality

…a cenu parkovacího stání vPraze zde pořídíme prostorný byt). Vbohatších regionech jsou naopak nemovitosti velmi drahé, a tak přímé porovnání „splátka hypotéky vs. nájem“ vychází méně výhodně. Na druhou stranu, vkrajských městech ceny nemovitostí neustále rostou a vméně dostupných obl…

Jak vysoké máme důchody? A měli by živnostníci platit více?

Jak vysoké máme důchody? A měli by živnostníci platit více?

27.1.2016, Peníze

…k, aby se o sebe samy dokázaly postarat a nemuseli jsme je dotovat i v důchodu), ale i pořídit si a zcela splatit vlastní střechu nad hlavou. Splátka hypotéky (která je mimochodem nižší než nájemné) je nemalou položkou vrodinném rozpočtu, kterou zvládne financovat pouze pracující. Od…Banky v ČR