Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník

Hypoteční slovník

Definice %name%

%detail_text%
Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k %name%

Z

#9587, Hypotéka a dluhy v manželství, Hypoteční poradna, 4.4.2020

Dobrý den, manžel ještě před svatbou vstoupil do insolvence. Nyní jsme již manželé a já zvažuji hypotéku a koupi domu. Pokud bych měla hypotéku a dům psaný na sebe, ale máme společné jmění manželů, může dojít k tomu, že by mohl být majetek zabaven z důvodu insolvence manžela? Děkuji.

Dobrý den,

provdat se za člověka v insolvenci bez zúžení SJM je tak trochu ruská ruleta. Dnem svatby jste automaticky začala ručit za manželovy dluhy (částečně i za dluhy vzniklé před manželstvím) a teď nevíte dne ani hodiny, kdy Vám exekutor obstaví výplatu, účet a majetek. Manželé bez zúženého SJM žádají o hypotéku vždy společně a lidem v insolvenci nelze poskytnout žádný úvěr. Na hypotéku tak bohužel nedosáhnete. 

KB

#9586, Koronavirus, OSVČ a ošetřovné, Osobní a rodinné finance, 4.4.2020

Dobrý den, jsem OSVČ, mám syna (6 let) ve střídavé péči, hlídám ho teď já, bývalá přítelkyně chodí do práce. Jsem v insolvenci 3,5 roku, kterou splácím měsíčně. Mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,

zcela výjimečně z důvodu krize koronaviru mají na ošetřovné nárok i OSVČ, nicméně ať už jste zaměstnanec nebo OSVČ, v obou případech můžete čerpat ošetřovné jen na dny, po které se o dítě staráte (nelze čerpat ošetřovné na dobu, po kterou se o dítě stará partnerka).

A

#9585, Nebankovní půjčka, lichva a vysoký úrok, Půjčka, 4.4.2020

Dobry den, da se ze zakona brat jako lichva, kdyz jistina je 35 000 Kc a RPSN je ve vyssi 60,63%?

Dobrý den,

zákon o spotřebitelském úvěru nijak neomezuje max. výši úroků. RPSN ve výši 60% je přípustné, nelze hovořit o lichvě. Většina nebankovních poskytovatelů úvěrů si účtuje mnohem vyšší RPSN, i stovky až tisíce procent. Proto důrazně doporučujeme si půjčovat výhradně u bank s úrokem 4-7%. 

M

#9584, Koronavirus a insolvence, Exekuce a insolvence, 4.4.2020

Pokračování dotazu č. 9582: Insolvenčního správce jsem informoval emailem. Jsme všichni momentálně v situaci, kdy nikdo neví co bude za týden, ne tak za půl roku, rok či dva. Pokud bych například 5 nebo 6 měsíců platil místo 11 000 Kč třeba 6 000 Kč nebo 7 000 Kč a pak se situace třeba zlepšila, ten rozdíl bych musel doplatit? A splátka 11 000 Kč je spočítaná za těch 5 let na 30%. V případě těch nižších splátek po nějakou dobu bych tím pádem nedosáhl přesně na 30%. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

chybějící rozdíl do 30% můžete kdykoliv doplatit. Pokud už teď víte, že nebudete schopen splnit podmínky insolvence (splatit během 5 let min. 30% dluhů), doporučuji insolvenci ukončit a požádat si o nový osobní bankrot (pro který by byly platné mírnější podmínky - od 6/2019 odpadla podmínka splatit min. 30% dluhů a stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč a "projevit snahu"). 

A

#9583, Zamítnutí insolvence pro nepoctivý záměr, Exekuce a insolvence, 4.4.2020

Dobry den, kdyz by soud shledal nepoctivy zamer a insolvenci mi kvuli tomu zamitl, da se podat odvolani proti tomu?

Dobrý den,

proti rozhodnutí soudu se dá ve stanovené lhůtě bránit opravnými prostředky (např. odvoláním), nicméně pokud jste si nabrala spousty nebankovních půjček a už předem věděla, že je nebudete schopna splácet a požádáte o insolvenci, těžko lze takovýto záměr vyhonotit jako poctivý. 

Články o %name%

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

3.4.2020, Spoření

Zavřené firmy a pokles práce i příjmů. Také tojsou následky pandemie koronaviru COVID-19. Zejména drobní živnostníci a menšípodniky se kvůli tomu můžou dostat do finančních problémů. A právě v tutochvíli jim pomohou spořicí účty. Kvůli boji s pandemií koronaviru COVID-19vláda připravila řadu opatřen…

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

3.4.2020, Komerční sdělení

Platíte kartou online? Máte strach zpočítačových virů? Vaše aplikace nefungují tak, jak by měly?    Nebezpečná zákoutí virtuálního světaVirtuální svět má víc než dost temnýchzákoutí, kde vám hrozí nebezpečí. Většina uživatelů je podceňuje a když přijdenečekaný problém, hořce lituje. Ideální strategi…

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

2.4.2020, Osobní a rodinné finance

Přinášíme vám velký přehled dopadů koronavirus krize (COVID-19) na finance Čechů.Prověřili jsme aktuální možnosti změny splátek půjček a hypoték u českých bank a dopady odkladů splátek v bankovních registrech.Odpovídáme na snížení příjmů v důsledku koronavirus krize a dopady na exekuce a insolvence.…

ČNB zmírnila podmínky pro hypotéky

ČNB zmírnila podmínky pro hypotéky

2.4.2020, Hypotéka

Zvýšení LTV z 80% na 90%, zvýšení DSTI ze45% na 50% a zrušení parametru DTI. Přestože ČNB zmírnila tyto parametry s platnostíod 1/4/2020, nejedná se o apríl. Na hypotéky tak nově dosáhne mnohem více zájemcůo vlastní bydlení. Centrální banka reagovala zmírněním podmínek pro získání hypotéky na probíh…

Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

Půjčky v době koronavirové: banky odkládají splátky a připravují speciální úvěry

1.4.2020, Půjčka

Zavřené podniky, práce z domu nebo dokoncepropouštění. To jsou některé dopady pandemie koronavirové nemoci COVID-19.Spousta lidí tak musí počítat se zkrácením příjmů a někteří zaměstnanci ipodnikatelé o ně přišli úplně. Banky jim proto nabízí odklad splátek ispeciální koronavirové půjčky. S tříměsíč…Rychlé odkazy

Banky v ČR