Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka bez akontace

Hypotéka bez akontace

Definice Hypotéka bez akontace

Získat vlastní bydlení, aniž byste použili své úspory. Přesně to umožňuje hypotéka bez akontace. Nahrazuje tak 100% hypotéku, kterou banky v současnosti neposkytují.

Akontace hypotéky je totiž částka, kterou musíte doplatit ze svého, abyste si mohli nemovitost pomocí hypotéky koupit. Pokud tedy kupujete byt za 2 miliony korun a banka vám půjčí jen 1,6 milionu, je akontace hypotéky 400 tisíc korun.

Obecně platí, že vyšší akontace hypotéky přináší lepší podmínky hypotečního úvěru. Pokud tedy ze svého uhradíte 30 % z ceny nemovitosti, získáte obvykle nižší úrok, než když zaplatíte jen 10 %.

Jak ale hypotéku bez akontace získat?

Nejvýhodnějším řešením je zastavení více nemovitostí.

Když za půjčku na bydlení ručíte kromě kupovaného bytu například také nemovitostí rodičů, stoupne hodnota zástavy. Právě z ní se vypočítává LTV – tedy výše úvěru vůči hodnotě zástavy. A ta je v současnosti maximálně 90 %.

Pokud tedy kupujete byt za 2,5 milionu, banka vám půjčí nanejvýš 2,25 milionu. Když ale ručíte ještě dalším bytem za stejnou cenu, vyšplhá se hodnota zástavy na 5 milionů. A vy získáte dost peněz na celou nemovitost.

Po zrušení podmínek DTI a DSTI v roce 2020, můžete hypotéku bez akontace získat i tak, že ji dofinancujete jiným úvěrem. Vzrostou tím ale měsíční splátky vašich půjček. A riziko, že se dostanete do problémů se splácením.

Proto se této variantě raději vyhněte.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %Banky v ČR