Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník RPSN hypotéky

RPSN hypotéky

Definice RPSN hypotéky

Zkratka znamená Roční Procentuální Sazba Nákladů. Toto číslo hledejte na své hypotéční nabídce či smlouvě jako první. Je to nejdůležitější ukazatel, který sdělí přesné a porovnatelné náklady spjaté s hypotečním úvěrem. Zákazník tedy při žádosti o hypoteční úvěr získá dobrý přehled kolik ho bude přesně úvěr včetně veškerých poplatků stát.
Řada bank v marketingových akcích nabízí nízké úrokové sazby, ale finální RPSN je daleko vyšší. Nejčastější příčinou je drahé pojištění schopnosti splácet, které si může každý zákazník sjednat v pojišťovně, či dokonce on-line, sám a mnohem levněji.
Při výpočtu celkového RPSN banky zohledňují zejména tyto faktory : poplatek za odhad nemovitosti, poplatek za zpracování úvěru, návrh na vklad na katastru nemovitostí, poplatek za pojištění schopnosti splácet, poplatek za pojištění nemovitosti, poplatek za vedení běžného účtu a úvěrového účtu, poplatky za ověření podpisů, atd.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Články o RPSN hypotéky

Sjednat hypotéku on-line už není utopie. Nově to umí Moneta

Sjednat hypotéku on-line už není utopie. Nově to umí Moneta

26.5.2021, Hypotéka

…em při výběru. Mohlo by se totiž stát, že kvůli on-line vyřízení úvěrzbytečně přeplatíte. Čemu byste se tedy měli věnovat v první řadě? Zejména RPSN hypotéky. Tato zkratka označujeroční procentuální sazbu nákladů a říká, o kolik úvěr přeplatíte. Je v ní totižzapočítaný nejen úrok, ale i…

Na co si dát pozor u hypotéky: 4 hlavní rizika a jak se jim vyhnout

Na co si dát pozor u hypotéky: 4 hlavní rizika a jak se jim vyhnout

12.10.2020, Hypotéka

Jednoduchý způsob, jak získat dost peněz navlastní bydlení. Tak vnímá většina lidí hypoteční úvěry. Jenže ve skutečnostijsou s nimi spojená i rizika a jejich podcenění vás může stát poměrně dostpeněz. Podívejte se proto, na co si dát u hypotéky pozor. Hlavní rizika hypotečního úvěru na …Banky v ČR