Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypoteční smlouva

Hypoteční smlouva

Definice Hypoteční smlouva

Je dokument, který podepisuje každý žadatel, kterému byl schválen hypoteční úvěr. Tento dokument musí obsahovat veškeré nacionále obou smluvních stran, jak strany, která si peníze půjčuje, tak strany, která peníze poskytuje. Smlouva musí dále obsahovat částku, splatnost, fixaci a úrok (kolik za půjčené peníze přeplatí zákazník). Součástí smlouvy je i podrobná identifikace zastavované nemovitosti, kde musí být uvedeny veškeré informace z katastru nemovitostí (LV, Parcelní čísla, výměru bytu, společné prostory atd.), zpravidla v podobě zástavní smlouvy. Dále musí obsahovat veškeré podmínky (možnosti pojištění – životní nebo neživotní pojištění) a způsob čerpání úvěru.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Hypoteční smlouva

ZN

#6110, Daň z prodeje nemovitosti, Reality, 27.2.2019

Dobrý den, jak vyplnit daňové přiznání v případě zisku z prodeje nemovitosti, kdy smlouva o koupi, prodeji a hypoteční smlouva je na dva lidi-čili zisk náleží každému ve výši jedné poloviny. Každý podává své daňové přiznání. Máme tedy do každého daňového přiznání přiznat každý svou polovinu a zároveň polovinu všech odčitatelných položek? Děkuji

Dobrý den,

pokud jste v nemovitosti bydleli poslední 2 roky nebo ji vlastnili 5 let, jste od placení daní osvobozeni. V opačném případě je třeba zahrnout zisk z prodeje do přiznání k dani z příjmu FO za poslední rok. Jestliže jste nemovitost kupovali napůl a stejně tak hradili veškeré náklady, pak každý daní polovinu zisku.

MR

#4909, Refixace a mimořádná splátka, Hypoteční poradna, 17.7.2018

Dobrý den, za rok mi končí fixace úroku hypotečního úvěru. Teď si sjednávám dodatek k hypoteční smlouvě, který mění typ pojištění v případě úmrtí, invalidity atd. V případě, že bych chtěl po akceptaci dodatku celý hypoteční úvěr splatit (ale před refixem úrokové sazby), chová se hypoteční smlouva (po dodatku) jako nová smlouva podle nového zákona o spotřebitelském úvěru? Tzn. bude sankce za předčasné splacení úvěru sankcionováno jen 1%? V případě hypotéky u ČS, kde je sankce za předčasné splacení 10%, by to byl značný finanční rozdíl. Děkuji za odpověď. 

Dobrý den,

ano, po refixaci se bude na smlouvu o hypotéčním úvěru aplikovat nová legislativa (zákon o spotřebitelském úvěru), která umožňuje ročně bez sankcí splatit až 25% úvěru (a max. sankce u vyšších splátek je omezena výši účelně vynaložených nákladů bankou, max. 1%). Banky v ČR