Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1414, Dotaz v bankovní poradně

Jak vyřešit více půjček a získat finanční stabilitu?

Dobrý den, mám půjčku u Home Credit na 41 000. a u ERY 20 000. chci si vzít novou půjčku cca 100 000, abych tyto dvě pohledávky zaplatila a měla k dispozici alespoň 50 000,-. Můžete mi poradit jakou mám volit banku a zda je lepší vzít si novou půjčku,předčasně zaplatit tyto dvě nebo poté udělat konsolidaci? Předem mockrát děkuji

Dobrý den,

výborné podmínky konsolidace/refinancování spotřebitelských úvěrů nabízí Equa Bank, Air-Bank či ZUNO Bank (úrok 9-10%, kompletně bez poplatků).

Chcete-li dodatečný úvěr, je lepší provést konsolidaci, při které si u nové banky rovnou zažádáte i o dodatečné peníze (nemá cenu napřed žádat o úvěr a pak konsolidovat). Nicméně v dobrém Vám radím: lepší by bylo doplatit stávající úvěry a nové si nebrat. Jistě, občas má v životě cenu se zadlužit pro věci dlouhodobé a investiční povahy (např. bydlení a koupě RD/bytu), ale spotřebitelské úvěry v těchto objemech mají blíže ke spotřebě než k investici a půjčovat si na spotřebu není rozumné (kupované věci přeplácíte vysoko na úrocích).

V případě zájmu doporučuji prostudovat náš článek Půjčujeme si odpovědně.

Petr JermářBanky.cz