Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1418, Dotaz v bankovní poradně

Jak založit poštovní vkladní knížku bez výpovědní lhůty?

Chtěl bych si založit poštovní vkladní knížku. V přehledu neuvádíte úrok u obyčejné knížky - tedy bez výpovědní lhůty. Znamená to, že tuto knížku již nevydáváte? Pokud ANO, tak jak postupovat? Díky za odpověď!

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál.

Vkladní knížky dnes nabízejí pouze 4 banky a pro dospělé jedince pouze 3 banky (Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank im Stiftland a Sparkasse). Nejvyšší úrok nabízí Poštovní spořitelna u knížky s 12 měsíční výpovědní lhůtou a to aktuálně 0,9%. A to je pro vkladní knížky kámen úrazu, neboť na spořicím účtu bez výpovědní lhůty Vám dá Air-Bank 1,3% a Equa Bank 1,2%. Doporučuji tedy spořicí účet od jedné ze zmíněných bank.

Porovnání vkladních knížek zde.

Porovnání spořicích účtů zde.

Petr JermářBanky.cz