Jaké jsou nejvýhodnější možnosti pro zajištění finančních prostředků při prodeji nebo nákupu nemovitosti?

Sjednejte si hypotéku online
9.11.2014 Reality

Dobrý den, jako realitní makléř zprostředkovávám prodeje nemovitostí a s tím spojených služeb advokátní kanceláře (advokátní úschova). Uvažuji o využití některého z bezpečného produktu banky, jako je vázaný ( jistotní ) účet. Lze sjednat tento účet za klienty (prodávající/kupující)? Případně u které banky je nejvýhodnější sazba či podmínky? Nebo je v nabídce bank jiný vhodnější produkt, depozitní účet??? Děkuji za odpověď. Veselý

Dobrý den,

toto je velmi rozumný nápad. U notářské úschovy je nemalé riziko pochybení jednotlivce - je to pouze na odpovědnost pana notáře, a že tu bylo nemálo případů zpronevěr. V bance je jistota mnohem větší a poslední dobou to i část klientů realitních kanceláří začíná vyžadovat.

V současné chvíli jistotní/vázaný účet naízí 11 bank a družstevních záložen. Jinak oblíbené družstevní záložny a banky zde škrtám, neboť pro tento účel bude vhodnější vybrat větší banku a zbývá nám 8 bank: Česká spořitelna, ČSOB, Equa Bank, Expobank, Komerční banka, Raiffeisenbank, Sberbank a UniCredit Bank. Porovnání parametrů zde. Průměrně vyjde vypořádání jedné transakce na 0,2%, min. 5 000 Kč (dražší je UniCredit s 0,3% a levnější Equa Bank s 0,2% a minimem pouze 3 500 Kč). Úrok nabízí pouze Expobank (0,65%), jinak pouze 0%% či 0,01%.

Toto je "ceníková nabídka" pro jednorázové transakce pro fyzické osoby. V případě realitní kanceláře a většího objemu transakcí půjde určitě domluvit o trochu lepší podmínky - zkuste vyjednávat. Osobně bych začal u čtveřice ČS, ČSOB, KB, RB a po té přihodil Equa.