Co znamená pro mě prodej ZUNO banky a jakou banku si vybrat? A jaké jsou možnosti termínovaného vkladu u JT bank?

18.5.2015 Banka

Dobrý den, měla bych 2 dotazy. Na internetu jsem si přečetla, že banka ZUNO bude pravděpodobně prodána ruské bance Alfabank. Co to pro mě znamená, když mám otevřený účet u ZUNO banky, nebylo by lepší ho včas zrušit a převést do jiné banky? Která by byla lepší? Druhý dotaz se týká termínovaného vkladu u JT bank. V současné době mi přijde na účet větší částka peněz, začala jsem uvažovat o termínovaném vkladu na 2 roky do JT bank. Ale nemám s touto bankou žádné zkušenosti. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Věra Šimmerová

Dobrý den,

o prodeji ZUNO ještě není definitivně rozhodnuto (nezávazných zájemců bylo přes 20 - více info v našem článku Banky na prodej), ale ať už banka bude prodána komukoliv, pro Vás se nic nezmění, podmínky zůstanou zachovány. ZUNO není špatnou volbou, ale pro běžný účet bych spíše doporučil Equa Bank, která je ještě o fous lepší - vše bez poplatků (i výběry ze všech bankomatů) a bez podmínek.

Termínovaný vklad na 2 roky: JT Bank je určitě dobrou volbou (lepší nabídku nenajdete), stejný úrok 2,2% nabízí i Evropsko-ruská banka (kterou lze také doporučit) a ANO spořitelní družstvo (které doporučit díky změně legislativy o družstevních záložnách nastupující v platnost od 1/7/2015 bohužel již doporučit nelze - více info v našem články Konec družstevních záložen v Čechách?), Další info o úrocích v našem srovnávači termínovaných vkladů.