Jak získat hypotéku na podíl v nemovitosti ve výši 2,5 milionu Kč s možností předčasného splacení?

Sjednejte si hypotéku online
23.11.2015 Hypoteční poradna

Dobrý den, předem chválím tuto službu, myslím, že to je super. Můj případný dotaz by zněl: Pokud bych chtěl koupit podíl v nemovitosti cca 2/3 (odhad nemovitosti 4mil vč. pozemku). Žádal bych tedy o hypotéku 2,5mil. (95-100%), s možností předčasného splacení (v nejhorším případě se splacením do 1-5let) na jakou banku se obrátit? Existuje nějáký takový vyhodný produkt? Případně obdobná varianta? Moc děkuji Dan N.

Dobrý den,

děkujeme za Vaši přízeň.

Předčasné splacení: lepší banky dnes obvykle nabízejí možnost splatit navíc až 20% ročně (bezplatně) a více za poplatek. Nicméně hypotéku můžete vždy zcela doplatit při výročí fixace a nejlépe dnes vychází fixace úroků na 5 let. Tedy tak jako tak budete moci hypotéku bez sankce doplatit za 5 let (případně si zvolte fixaci na 3 roky, která také není vůbec špatná, a budete mít tu možnost již za 3 roky).

% LTV (poměr úvěru vůči zástavní hodnotě nemovitosti): 100% hypotéku nedoporučuji - banky ji dnes již stejně poskytují velmi zřídka (přestože ji inzerují) a za téměř dvojnásobný úrok oproti hypotéce do 90% LTV. Z bank lze doporučit Equa Bank, Fio Banku, Wüstenrot hypotéční banku (ne stavební spořitelnu).