Jak získat hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Můj přítel Kanaďan se chce přestěhovat do Prahy a chtěli bychom si vzít hypotéku na pozemek a domek cca na 20 let. Zatím jsme v Kanadě a hledáme řešení. Je možné si vzít hypotéku na oboje? Koupit nejdříve pozemek a pak nechat postavit dům? A jakou banku by jste nám doporučili? Nebo jak postupovat. Děkuji Ledecká

Dobrý den,

možné je dnes všechno:)

Pro získání hypotéky je třeba mít trvalý příjem (tedy být zaměstnán na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební či výpovědní lhůtě). S přestěhováním pravděpodobně změníte i zaměstnání, takže nejdříve žádat o úvěr po zkušební lhůtě. I když banky oficiálně stále nabízejí 100% hypotéky, v praxi je dnes již téměř neposkytují a požadují 10% vlastních úspor.

Z bank doporučuji pro hypotéku Equa Bank, Fio Banku či Wüstenrot (nejnižší úroky, nulové poplatky, žádné skryté triky).

Jestli koupit napřed pozemek a pak stavět, nebo koupit rovnou hotový dům s pozemkem - záleží na Vás, vše je možné. Asi bude záležet hodně na lokalitě, kde přesně chcete dům mít - ne všude jsou volné zastavitelné pozemky. Asi nejrozumnější je si vše propočítat a hledat na trhu výhodnou nabídku (ať už to bude jen pozemek nebo starší RD).