Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #2683, Hypotéka pro pracujícího seniora a syna

Hypotéka pro pracujícího seniora a syna, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem týkajícím se hypotéčního úvěru. Jsem pracující důchodkyně a můj čistý měsíční příjem činí Kč 25 000,- + Kč 13000,-. Mám plnoletého syna, který studuje a pobírá pouze sirotčí důchod. Uvažuji se synem o hypotéce na rodinný domek s tím, že by převzal finanční závazek až nebudu výdělečně činná. K dispozici mám ještě družstevní byt, který bych chtěla výhledově prodat a částečně umořit úvěr. Je toto možné? Děkuji za odpověď. Hadačová

Dobrý den,

banky poskytují hypotéky pouze do 70 let věku žadatele, resp. úvěr musí být doplacen nejpozději při dosažení tohoto věku. Tedy o hypotéku by musel žádat pouze Váš syn, ale jelikož nemá žádný příjem, banky mu nebudou ochotny půjčit. Resp. mohl by získat hypotéku bez doložení příjmu, ale tu banky poskytují jen do 50% LTV (půjčí max. 50% hodnoty nemovitosti, tedy žadatel musí mít druhou polovinu našetřenu). Družstevním bytem ručit bohužel nelze (není to zapsáno na katastru, vlastníte pouze podíl ve družstvu, ne samotný byt).

Tedy vidím jediné řešení:

1) prodejte družstevní byt

2) syn si následně zažádá o hypotéku bez doložení příjmu a budeme doufat, že příjem z prodeje bytu pokryje 50% hodnoty kupovaného RD