Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14564, Banka chce po mých klientech pokuty

Banka chce po mých klientech pokuty, Hypoteční poradna

PK

Pěkný den, chtěla bych poprosit o radu ohledně předčasného doplacení KB pro klienta. Pracuji jako finanční poradce a obrátil se na mne s žádostí o radu. Refinancoval úvěr u KB a banka mu naúčtovala vysokou sankci. Poslala i dopis s vyjádřením. Vím, že se to s nimi dá řešit, už jsem takto 2 klienty měla. Ale tady se odvolávají na dodatek, který klient podepsal s předstihem. jak nazývají hedge. Mají na to nárok? Fixace by byla v roce 2019 a dodatek byl podepsaný v roce 2018. A v dodatku píší, že bylo uvedeno: Banka může požadovat úhradu účelně vynaložených nákladů, které zahrnují úrokové náklady, jejichž výši si můžete spočítat. Já tam klientovi napíšu, jen bych potřebovala poradit, jak to uchytit. Děkuji moc a přeji hezký den.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

tyto a jiné důsledky by měl hypoteční poradce pečlivě zvážit před tím, než klienta přiměje k refinancování hypotéky. Takto je váš klient v situaci, že buď zaplatí KB pokutu za předčasné splacení úvěru nebo sankci nové bance za nenačerpání úvěru. Chcete-li klientům refinancovat hypotéky od problematických bank, musíte část provize obětovat a najmout si velmi dobré právníky, kteří klienta později před sankcemi ochrání.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

Půjčka bez registru - opravdu poskytovatel do registru nenahlédne? A smí se takto půjčovat?

27.7.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčka bez registru je jedním z mnoha typů spotřebitelského úvěru, zároveň patří k nejdiskutovanějším. Dost totiž mate svým zjednodušeným názvem, navíc málokdo tuší, že má ve skutečnosti dvě verze. Název sám o sobě působí dost podezřele, budí dojem porušování pravidel daných zákonem o spotřebitelském úvěru. 

ČSOB ruší vstupní poplatek u stavebního spoření. Jako první v Česku

ČSOB ruší vstupní poplatek u stavebního spoření. Jako první v Česku

26.7.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Sjednat si stavební spoření je od července výrazně výhodnější. ČSOB Stavební spořitelna totiž jako první na našem trhu definitivně zrušila poplatek za založení „stavebka”. Časem by se navíc mohli přidat i další poskytovatelé. Dosud přitom spořitelny podobnou možnost nabízely jen v různých akcích.

Úroky hypoték se vrací nad 2 %. Zájem přesto neklesá

Úroky hypoték se vrací nad 2 %. Zájem přesto neklesá

22.7.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Přesně půl roku. Tak dlouho vydržela průměrná úroková sazba nových hypoték pod hranicí 2 %. V květnu se nad ni opět vrátila, když vyskočila na 2,06 %. Přesto byl tento měsíc pro banky druhý nejúspěšnější v historii.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#14912, Exekuce, Exekuce a insolvence, 27.7.2021

Dobrý den, byl jsem v exekuci. Byla mi zablokována daná částka na účtu, a pak přišlo vyrozumění mému zaměstnavateli, který mi začal strhávat část platu kvůli exekuci. Ta následně byla zaplacena ze zablokované částly na mém účtu. Jak to bude s penězi, které mi strhl (a předpokládám, že poslal na exekuci) zaměstnavatel? Předem děkuji za odpověd.

Dobrý den, požádejte exekutora o vrácení přeplatku. V exekuci Vám nikdy nemůže být strženo více než dlužíte. 

T

#14911, Půjčka po insolvenci, Půjčka, 26.7.2021

Dobrý den, mám dotaz a nevím na koho se obrátit. Jde mi o to, že jsem měl insolvenci, ale je to už 4,5 roku od skončení insolvence a pohledávky byly zaplacené na 100%. Ale teď mám takovou blbou situaci a potřebuji půjčku 550 000 Kč a nevím, zda je nějaká možnost si půjčit u banky. Někde píší, že to jde už po 4 letech. Mám dostatečně velké příjmy, děkuji za radu.

Dobrý den, záznam v insolvenčním rejstříku o prodělané insolvenci zůstává viditelný 5 let od data ukončení insolvence a většina bank klientům po insolvenci půjčky neposkytuje. Šanci na půjčku po 4 letech mají více bonitní klienti s nadstandardními příjmy. Pokud půjčku od bank nezískáte, důrazně doporučuji se neobracet na nebankovní sektor (to by byla rychlá cesta zpátky do osobního bankrotu). 

M

#14910, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.7.2021

Dobrý den, chci se zeptat, mám insolvenci a nepřišly mi ještě peníze. Zruší mi insolvenci, když zaplatím příští měsíc 2 splátky najednou? Děkuji

Dobrý den, kvůli jednomu zaškobrtnutí Vám insolvenci pravděpodobně nezruší, ale doporučuji vše proaktivně konzultovat s ins. správcem. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 900 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR