Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14564, Banka chce po mých klientech pokuty

Banka chce po mých klientech pokuty, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pěkný den, chtěla bych poprosit o radu ohledně předčasného doplacení KB pro klienta. Pracuji jako finanční poradce a obrátil se na mne s žádostí o radu. Refinancoval úvěr u KB a banka mu naúčtovala vysokou sankci. Poslala i dopis s vyjádřením. Vím, že se to s nimi dá řešit, už jsem takto 2 klienty měla. Ale tady se odvolávají na dodatek, který klient podepsal s předstihem. jak nazývají hedge. Mají na to nárok? Fixace by byla v roce 2019 a dodatek byl podepsaný v roce 2018. A v dodatku píší, že bylo uvedeno: Banka může požadovat úhradu účelně vynaložených nákladů, které zahrnují úrokové náklady, jejichž výši si můžete spočítat. Já tam klientovi napíšu, jen bych potřebovala poradit, jak to uchytit. Děkuji moc a přeji hezký den.

Dobrý den,

tyto a jiné důsledky by měl hypoteční poradce pečlivě zvážit před tím, než klienta přiměje k refinancování hypotéky. Takto je váš klient v situaci, že buď zaplatí KB pokutu za předčasné splacení úvěru nebo sankci nové bance za nenačerpání úvěru. Chcete-li klientům refinancovat hypotéky od problematických bank, musíte část provize obětovat a najmout si velmi dobré právníky, kteří klienta později před sankcemi ochrání.