Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #4040, Bernstein Bank a bankovní licence

Bernstein Bank a bankovní licence, Akcie a investice

M

Dobrý den, proč šíříte mezi lidmi lživé zprávy o Bernstein Bank? Jsem klientka a vaše informace o tom, že tady BB poskytuje služby bez licence mě vyděsila. ALE NENÍ TO PRAVDA! U ČNB jsou registrováni jako Zahraniční finanční a úvěrová instituce a pobočka zahr. finanční a úvěrové instituce poskytující přeshraniční služby v ČR.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

v dotazu č. 3999 jsme byli tázáni, proč neevidujeme Bernstein Bank v našem seznamu bank působících v ČR. Je tomu přesně tak, jak píšete - Bernstein Bank není u ČNB evidována jako banka či pobočka zahraniční banky. Jedná se pouze o registrovanou "zahraniční finanční instituci" (nejde tedy o banku). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést elektřinu, vodu, kanalizaci a plyn. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

28.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Jen 3 % lidí. Tak málo jich v České republice nevyužívá on-line bankovnictví. Ukázal to průzkum České bankovní asociace. Ještě před dvěma lety přitom bylo uživatelů internetového a mobilního bankovnictví „jen” 82 %. Tedy o 15 procentních bodů méně než nyní.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

N

#11594, Insolvence, Exekuce a insolvence, 29.10.2020

Pokračování dotazu č. 11590: Dobrý den, prosím, ještě se chci zeptat, šlo by zrušit toho dárce, když už chodím do práce na HPP? Nebo taky dalo by se to vyplatit najednou ta insolvence? Dlužím necelých 250 000 Kč. 60% z toho co mi celkem strhávají bych měla zaplaceno za rok. Insolvence je však na 3 roky. Jak je to? Děkuji moc

Dobrý den, dárce může svůj dar kdykoliv odvolat. Přihlášené pohledávky v insolvenci lze jednorázově vyplatit a tím osobní bankrot ukončit. Je však otázkou, kde byste vzala dostatek peněz na jednorázové vyplacení z insolvence (banky Vám na toto půjčku neposkytnou).

EL

#11593, Insolvence a starobní důchod, Exekuce a insolvence, 29.10.2020

Dobrý den, táta je v insolvenci. Teď mu byl vyměřen starobní důchod 8 477 Kč. Kolik mu budou strhávat? 2 200 Kč má na darovací smlouvu od mého přítele. Tátova polovina domu byla uznána jako chráněné bydlení, ale máma ze zdravotních důvodů už nestačila vstoupit do oddlužení. V dědickém řízení tedy bude prodána tátova 1/3 domu, kterou zdědí po manželce? Já jsem v invalidním důchodu, nevím, jak bych zvládala vzít si půjčku na tátovu insolvenci 230 000 Kč za dluhy po mámě. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, z celkového příjmu (starobní důchod a dar) ve výši 10 677 Kč lze strhávat pouze 1 936 Kč, což je pod minimem (2 200 Kč) pro úspěšné oddlužení. Dar tak bude třeba navýšit o 400 Kč. V rámci dědického řízení se bude hledat dědic, který bude ochoten přijmout celé dědictví (majetek a dluhy). Nebyla-li sepsána závěť, dědí ze zákona děti a manžel zůstavitele. Jsou-li dluhy zůstavitele 230 000 Kč, vyplatí se přijmout dědictví jen tehdy, má-li vyšší hodnotu než 230 000 Kč (nebo pokud byste nechtěli, aby podíl na nemovitosti připadl cizímu kupujícímu, což by mohlo být velmi nepříjemné).  Invalidnímu důchodci s nízkým příjmem nikdo půjčku neposkytne.

PS

#11592, Vysoká sankce za refinancování mimo fixaci, Hypoteční poradna, 29.10.2020

Dobrý den, splácím hypotéku od roku 2018 a nyní jsem si vyřídila refinancování s nižším úrokem s tím, že mi pracovník banky sdělil, že poplatek za splacení mimo fixaci jejich banka účtuje ve výši 1 500 Kč. Mám schválenou novou hypotéku s nižším úrokem a s penězi navíc na rekonstrukci. Stávající banka mi zaslala vyčíslení, kde si naúčtovala za splacení 103 000 Kč na úrocích. Zjišťovala jsem si informace jak to je možné, když jsem byla informována o nižším poplatku a navíc platí nový zákon o spotřebitelském úvěru od 2016, kde je výše sankce omezena. Můžete mi poradit jak v tomto případě postupovat? Děkuji

Dobrý den, omezená sankce za refinancování hypotéky mimo konec fixace (dle novely zákona o spotřebitelském úvěru) se vztahuje u hypoték na bydlení jen na úvěry, u kterých uplynulo od podpisu smlouvy min. 24 měsíců. Pokud již od podpisu smlouvy uplynulo 24 měsíců, může pokuta činit max. 1% z refinancované částky (max. 50 000 Kč) a musí se jednat o účelně vynaložené náklady banky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR