Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9071, Daňové přiznání a odpočet úroků z hypotéky

Daňové přiznání a odpočet úroků z hypotéky, Daně

25.2.2020 Daně

Dobrý den, pracovala jsem od ledna do května na HPP (poté jsem nastupovala na MD a RD, měla jsem do konce roku DPP do 10 tis. Kč). Z HPP se odváděla daň od ledna do května 13 485 Kč. Můžu si odečíst úroky z hypotéky z daní? Celou částku, poměrnou část nebo to není možné vůbec? Děkuji

Dobrý den,

úroky z úvěrů si může odečíst účastník úvěrové smlouvy, který nemovitost vlastní a užívá ji k uspokojování vlastních bytových potřeb. Pokud toto splňujete, úroky si odečíst můžete. Nicméně pro vyčerpání této daňové slevy (a slevy na poplatníka, na děti atd.) je třeba mít dostatečný příjem. Vyplňte daňové přiznání, které Vám vše spočítá. Více info v našem článku Daň z příjmu za rok 2019.