Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #13934, Hackeři mi vybrali z účtu peníze, kdo mi nahradí škodu?

Hackeři mi vybrali z účtu peníze, kdo mi nahradí škodu?, Banka

19.4.2021 Banka

Dobrý den, v lednu mi napadli můj účet hackeři a vybrali z něho 653 000 Kč. Napadení jsme nahlásila u RB banky a ta reklamaci zamítla. Spor řeším s finančním arbitrem. vše bylo ohlášeno na Policii. Pachatel je odhalen, jedná se gang, který stojí za celým hackerským útokem. Jaké mám šance, že tento spor vyhraji u soudu?

Dobrý den,

jak přesně došlo k napadení účtu? Pokud pochybila banka (nedostatečně zabezpečila svůj systém a hackeři se do něj nabourali bez vaší asistence), měla by škodu nahradit. Naopak pokud jste hackerům pomohla v nabourání účtu Vy (byť nevědomky) např. poskytnutím přístupových údajů, banka Vám škodu nahradit nemůžete a náhrady se musíte domáhat u pachatelů.