Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6523, Hypotéka a nástup do nového zaměstnání

Hypotéka a nástup do nového zaměstnání, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s manželkou chceme požádat o hypotéku. Zrovna bohužel měním zaměstnání. Končím na dohodu na konci července, hned následující den (tedy 1. srpna) nastupuji do nového zaměstnání. Vyjednal jsem si od budoucího zaměstnavatele potvrzení o budoucím zaměstnání včetně následujících informací - na dobu neurčitou, BEZ ZKUŠEBNÍ DOBY a výši mzdy. Hypoteční banka tento dokument převzala k posouzení, za několik dní vrátila se zamítnutím z důvodu: Nelze nastoupit bez zkušební doby, je daná zákonem. Toto je bohužel mylné tvrzení, zkušební doba je v zákoně omezena pouze na maximální dobu. Pokud se obě strany dohodnou, nemusí být žádná zkušební doba. Chápu, že pokud banka rozhodne, tak to nezměním, ať už se banka mýlí nebo ne. Zajímá mě, jestli máte zkušenosti s podobným případem, nebo zda mi poradíte, jestli mám zkoušet oslovit další banky, nebo jestli je to bez šance. Jiné možnosti známe, zajímá nás hlavně tato. Pokud Vám pomůže více informací ohledně žádosti tak: 2 manželé v domácnosti, bez dětí, nejstarší žadatel 30 let, celkový čistý příjem cca 37 000 Kč (v případě uznání mých příjmů), výdaje cca 5 000 Kč jen energie v domácnosti, poplatky za vlastní byt, půjčky ani kreditky žádné, v minulosti několik řádně splacených úvěrů, o žádných záznamech v registrech nevíme. Cena nemovitosti je 2 400 000 Kč, 400 000 máme našetřeno, chtěli bychom tedy půjčit 2 mil. na 30 let. Myslíte že máme šanci? Mnohokrát děkuji za Vaší odpověď a přeji příjemný den.

Dobrý den,

problém je v tom, že Hypoteční banka je jedna z nejtolerantnější vůči těmto nestandardnostem. Co jiné banky odmítnou, to Hypoteční banka ještě toleruje. Kontaktujte prosím naše hypoteční specialisty vyplněním hypoteční kalkulačky. Nemohu předem nic slíbit, ale pokusíme se najít vhodné řešení.