Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6523, Hypotéka a nástup do nového zaměstnání

Hypotéka a nástup do nového zaměstnání, Hypoteční poradna

JM

Dobrý den, s manželkou chceme požádat o hypotéku. Zrovna bohužel měním zaměstnání. Končím na dohodu na konci července, hned následující den (tedy 1. srpna) nastupuji do nového zaměstnání. Vyjednal jsem si od budoucího zaměstnavatele potvrzení o budoucím zaměstnání včetně následujících informací - na dobu neurčitou, BEZ ZKUŠEBNÍ DOBY a výši mzdy. Hypoteční banka tento dokument převzala k posouzení, za několik dní vrátila se zamítnutím z důvodu: Nelze nastoupit bez zkušební doby, je daná zákonem. Toto je bohužel mylné tvrzení, zkušební doba je v zákoně omezena pouze na maximální dobu. Pokud se obě strany dohodnou, nemusí být žádná zkušební doba. Chápu, že pokud banka rozhodne, tak to nezměním, ať už se banka mýlí nebo ne. Zajímá mě, jestli máte zkušenosti s podobným případem, nebo zda mi poradíte, jestli mám zkoušet oslovit další banky, nebo jestli je to bez šance. Jiné možnosti známe, zajímá nás hlavně tato. Pokud Vám pomůže více informací ohledně žádosti tak: 2 manželé v domácnosti, bez dětí, nejstarší žadatel 30 let, celkový čistý příjem cca 37 000 Kč (v případě uznání mých příjmů), výdaje cca 5 000 Kč jen energie v domácnosti, poplatky za vlastní byt, půjčky ani kreditky žádné, v minulosti několik řádně splacených úvěrů, o žádných záznamech v registrech nevíme. Cena nemovitosti je 2 400 000 Kč, 400 000 máme našetřeno, chtěli bychom tedy půjčit 2 mil. na 30 let. Myslíte že máme šanci? Mnohokrát děkuji za Vaší odpověď a přeji příjemný den.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

problém je v tom, že Hypoteční banka je jedna z nejtolerantnější vůči těmto nestandardnostem. Co jiné banky odmítnou, to Hypoteční banka ještě toleruje. Kontaktujte prosím naše hypoteční specialisty vyplněním hypoteční kalkulačky. Nemohu předem nic slíbit, ale pokusíme se najít vhodné řešení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Ani nejvýhodnější termínovaný účet na inflaci nestačí. Přesto nemá na trhu konkurenci

Ani nejvýhodnější termínovaný účet na inflaci nestačí. Přesto nemá na trhu konkurenci

20.9.2019, Spoření, Autor: Jan Budín

Termínované vklady lidé dlouho vnímali jako ochranu peněz před inflací. Jenže zatímco inflace roste, úroky se drží při zemi. Ani nejvýhodnější termínovaný vklad si s ní už neporadí. Přesto byste na ně neměli zapomínat – stále totiž nabízí bezpečné uložení peněz se zajímavým úrokem.

Velké porovnání spoření – září 2019

Velké porovnání spoření – září 2019

18.9.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Je libo spořící účet s úrokem 2%? Neváhejte, nabídka platí jen do konce září. I tak dnes mnohé banky lákají nové klienty na časově omezené nabídky. Přinášíme Vám přehledné porovnání úroků všech bank

Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

16.9.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Předloni za prvních sedm měsíců 31%, loni za stejnou dobu už 41% a letos dokonce víc než 47%. Tak roste v posledních letech poměr hypoték s fixací delší než 5 let. Klienty čím dál častěji lákají na nižší úrok než hypoteční úvěry s pětiletou a kratší fixací.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

GM

#7545, Dluhy v manželství a insolvence, Osobní a rodinné finance, 21.9.2019

Kdyz budu v insolvenci jen ja, mohou exekutori vymahat dluhy po manzelovi behem me insolvence? Zadny podpis na uverove smlouve nefiguruje a o dluzich nevedel, dekuji.

Dobrý den, manželství má mnoho závažných právních důsledků. Mimo jiné ručíte společně a nerozlučně za všechny své dluhy. Nezáleží na tom, kdo si půjčku z vás dvou sjednal a jestli o ní ten druhý věděl. Za všechny dluhy ručíte společně. Proto byste měli o insolvenci žádat společně, jinak by exekutor dluhy vymáhal pro druhém z vás (který by nebyl insolvencí chráněn).

GM

#7544, Společné oddlužení pro manžele, Exekuce a insolvence, 21.9.2019

Pokračování dotazu č. 7543: A pak i manžel bude mít minimální mzdu? A kdy mohou vymáhat dluhy? Během oddlužení nebo až po skončení?

Dobrý den, Vy i manžel budete v insolvenci pobírat pouze nezabavitelné minimum, které závisí na Vašich příjmech a počtu vyživovaných osob. Během insolvence je vykonavatelnost exekucí pozastavena. Projdete-li úspěšně oddlužením, budou Vám zbylé nezaplacené dluhy prominuty. Doporučuji náš článek Insolvence a osobní bankrot.

GM

#7543, Insolvence v manželství, Exekuce a insolvence, 20.9.2019

Dobry den, budu si podávat žádost o insolvenci. Musím do ni jít sama, jelikož manžel insolvenci již měl. Během manželství se nám nahromadily dluhy. Můžou je chtít po manželovi během doby, kdy bude probíhat má insolvence? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, již prodělaná insolvence není překážkou pro žádost o další osobní bankrot. Jako manželé ručíte za své dluhy společně a nerozlučně - proto byste měli o insolvenci žádat dohromady, jinak by exekutor mohl dluhy vymáhat po druhém z Vás. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR