Jak zabezpečit hypotéku při rozchodu nebo úmrtí jednoho z partnerů?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chceme si s přitělem vzít hypoteku na výstavbu RD. Zajímalo by mne, jak bychom to rešili v připadě rozchodu nebo umrti jednoho z nás. Já mám jedno dite, on tři děti. Je lepší se vdát a sepsat předmanželskou smlouvu? Děkují

Dobrý den,

rozchod ani rozvod nemá na sjednanou hypotéku žádný vliv, oba byste nadále zůstali účastníky úvěrové smlouvy a museli byste hypotéku splácet (pokud byste se třeba nerozhodli nemovitost prodat a hypotéku jednorázově doplatit). Jako svobodní kupujete nemovitost do podílového spoluvlastnictví (např. každý byste vlastnil 50%), jako manželé kupujete nemovitost do SJM (vypořádání SJM řeší v případě rozvodu soud). V případě úmrtí a nesepsané závěti se dědí dle zákona (u svobodných děti, u manželů získává polovinu druhý z manželů a zbytek se dělí rovným dílem mezi druhého z manželů a děti). Sepsání předmanželské smlouvy je možné (máte-li k tomu důvod, resp. víte co a jak chcete v manželství upravit rozdílně od zákonné úpravy).