Jak získat hypotéku jako pár při neschopnosti a rizikovém těhotenství?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem dlouhodobě na neschopence (od půlky listopadu 2019), přišla jsem o miminko a pak měla další zdravotní problémy. Nyní jsem opět těhotná ve 4. měsíci a zůstala jsem na rizikovém těhotenství. S partnerem bychom si chtěli vzít hypotéku. A tak se chci zeptat, zda je možné si vzít hypotéku dohromady, když jsme pouze par anebo je nutné se vzít, aby nám hypotéku spočítali společně. A zda to je tedy možné i v případě, kdy pobírám nemocenskou. Děkuji

Dobrý den,

pro hypotéku se určitě vdávat nemusíte, můžete si ji sjednat s kýmkoliv chcete. S nemocenskou to může být horší, neboť banka bude hodnotit váš průměrný příjem za posledních 12 měsíců. Jako příjemce lze částečně a doplňkově uznat i mateřskou nebo rodičovskou. Přijde na to, jaký příjem má váš partner a kolik si budete půjčovat. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše projdou, spočítají a navrhnou nejlepší možné řešení.