Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5536, Hypotéka na stavbu domu a zástava pozemku

Hypotéka na stavbu domu a zástava pozemku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
30.11.2018 Hypoteční poradna

Dobrý den, s přítelkyní se chystáme stavět RD. S tím, že bychom chtěli požádat o hypotéku jako spolužadatelé (ve smlouvě budeme figurovat oba a tedy i oba splácet). Přítelkyně vlastní pozemek, který nám bude simulovat 20% vlastních zdrojů. Je potřeba, aby pozemek byl ve vlastnictví obou žadatelů, nebo stačí když je napsaný pouze na přítelkyni? Předem děkuji za odpověď!

Dobrý den,

pozemek nemusí být ve vlastnictví obou, nicméně berte na zřetel, že stavba je nedílnou součástí pozemku. Po dokončení stavby by tak vše bylo v majetku Vaší přítelkyně a Vy byste de facto splácel hypotéku za cizí nemovitost. Pokud by v budoucnu došlo k jakékoliv rodinné komplikaci (rozchod, úmrtí, atd.), Vy byste nic nevlastnil (pouze dlužil). Doporučuji vše smluvně ošetřit (ideálně kupte před započetím stavby od přítelkyně 50% pozemku).

V případě zájmu kontaktujte naše specialisty prostřednictvím formuláře hypoteční kalkulačka - uděláme Vám lepší neveřejnou nabídku.