Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3880, Jaký použít kód banky?

Jaký použít kód banky?, Platba

2.10.2017 Platba

Dobrý den, pro odeslání platby firmě Avast jsem narazila na to, že se mi do kolonky pro variabilní symbol nevlezl celý variabilní symbol a také nevím kód banky. Můžete mi poradit co s tím? Děkuji Eliška

Dobrý den,

kód banky, který je součástí čísla účtu, Vám musí sdělit příjemce platby. Takto nelze odhadnout, u které ze 30 možných bank má Avast účet. Variabilní symbol (VS) je nutné vyplnit celý - nevejde-li se do kolonky pro VS, pak aspoň zmínit v textové poznámce. VS slouží k identifikaci platby - bez VS nebude Avast vědět, že jste zaplatila právě Vy.

Jinak doporučuji opustit placený Avast a nadále užívat např. bezplatné AVG. Ochranu Vám to poskytne zcela identickou a ročně ušetříte nemalé peníze.