Je možné získat hypotéku s nízkým příjmem a ručením jinou nemovitostí?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci hypotéku na cca 900 000 Kč. Cena nemovitosti je 1 000 000 Kč. Problém je, že mám velice nízký příjem (12 000 Kč), ale mohu ručit jinou nemovitosti. Je to alespoň trochu reálné nebo nemá cenu ani zkoušet? Děkuji.

Dobrý den,

pro získání hypotéky je třeba splnit obě podmínky (dostatečný příjem i adekvátní zástava). Banky nemohou poskytnout hypotéku na více než 90% z hodnoty nemovitosti a hypoték v rozmezí 80-90% mohou nabízet jen omezené množství. Proto jsou tyto hypotéky dražší a ručením druhou nemovitostí byste dosáhla na lepší úrok (např. 2,5% místo 3%).

Hypotéka 900 000 Kč se splatností 30 let a úrokem 2,89% vychází na měsíční splátku cca 3 700 Kč. Na živobytí by Vám tak měsíčně zůstávalo jen 8 300 Kč. To je přesně na hranici - nemohu Vám zaručit úspěch, ale osobně bych to určitě zkusil. Šance tam je a ne malá (zejména při ručení druhou nemovitostí by splátka s lepším úrokem klesla na 3 500 Kč). Vyplňte prosím hypoteční kalkulačku a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.