Jak postupovat při pozdní platbě hypotečního úvěru?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, tento email jsem odeslal na pojišťovnu prosím o radu děkuji:

Dobrý den, písemně a telefonicky jsem upozorňoval na datum splátky Hypotečního úvěru, byli jste seznámeni s dostatečným předstihem o skutečnosti že řádná splátka Hypotečního úvěru probíhá každý měsíc ke 23. dni. Z důvodu vaši pozdní platby mně byl naúčtován poplatek ve výši 600 Kč. Z mé strany byly všechny potřebné dokumenty k řádné splátce Hypotečního úvěru dodány na vaší pojišťovnu včas. Z tohoto důvodu pozdní splátky Hypotečního úvěru z vaší strany pojišťovny BNP Paribas Cardif, aby byl poplatek ve výši 600 Kč účtován vám. Neprodleně uhraďte dlužnou částku na Úvěrový účet. V případě že se tak nestane, budu nucen se obrátit na nadřízený orgán pojišťovny

 Můžete mi prosím poradit další kroky? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud jsem vše pochopil správně - měli jste sjednané pojištění k úvěru, které kryje neschopnost splácet. Došlo k realizaci rizika (např. dlouhodobá nemoc), Vy jste nahlásil pojišťovně pojistnou událost a pojišťovna nezačala plnit, ano? Z jakého důvodu prosím? Uznala pojišťovna nahlášenou pojistnou událost nebo se např. jednalo o výluku? Nebo pojišťovna plnění poskytla, ale pozdě?