Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #4383, Příjem důchodu z Ameriky

Příjem důchodu z Ameriky, Platba

27.2.2018 Platba

Jsem Čechoameričan, žijící trvale v ČR. Je mi zasílán důchod z USA v USD do banky ČSOB. Platím celkově vysoké poplatky. Mám dotaz. Je výhodnější banka v ČR, kde nebudu muset platit tak vysoké poplatky? Nebo je výhodnější si zařídit u americké ambasády zasílání důchodu šekem a šek měnit v bance nebo na poště? Poradíte, kterou nejvýhodnější banku vybrat? Děkuji

Dobrý den,

šek určitě není dobrým řešením, téměř žádná banka ho v ČR neakceptuje (a když už ano, tak za velmi vysoký poplatek). Doporučuji běžný účet od Equa bank. Za příchozí platbu z USA zaplatíte jen 29 Kč a banka má dobré CZK/USD kurzy (platba se sama přepočte na koruny). Vedení účtu je zcela zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank v ČR - v zahraničí jen za 9 Kč).

U ČSOB platíte za příchozí platbu z USA 1% z platby (min. 150 Kč, max. 1 000 Kč). Kompletní přehled poplatků všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby.