Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #4745, Refinancování a pochybení banky

Refinancování a pochybení banky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ke konci dubna jsem měla refinancovat hypotéku nová banka však opomenula stávající bance zaslat částku k doplacení úvěru a stávající banka mi nyní účtuje účelně vynaložené náklady cca 100 000 Kč za předčasné splacení k dalšímu měsíci, protože vlastně peníze neobdržela ke konci fixačního období. Stále platím splátku tedy stávající bance a nová se k tomu zatím nevyjadřuje. V hypoteční smlouvě s novou bankou jsem měla termín do kdy musím začít platit splátky a ten už je také pasé. Jak toto prosím řešit? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o pochybení na straně nové banky, která nesplnila své závazky, ke kterým se ve smlouvě zavázala. Doporučuji po nové bance žádat vysvětlení a uhrazení škody, která Vám tímto vznikla. V případném sporu s bankou Vám může bezplatně pomoci Finanční arbitr.