Refinancování dvou hypoték: Jak požádat o výmaz zástavy a ušetřit na poplatcích?

Sjednejte si hypotéku online
31.10.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, práve dělám refinancovani dvou hypoték z Hypoteční banky do KB. Slučuji je v jednu, ale u Hypoteční banky mám dvě, a tudíž i dva výmazy zástavy z katastru. Poplatek 1 000 Kč na katastru je mi jasný, ale Hypoteční banka si navíc na každé hypotéce účtuje 500 Kč jako poplatek za zpracování. Mohu požádat o to, abych návrh na výmaz podala sama a nemusela tak platiti 1 000 Kč navíc? Vyhotoví mi banka pak nějaký formulář nebo musím vše sestavit sama? Díky

Dobrý den,

obávám se, že toto bohužel možné není. Nejlepší by bylo obě hypotéky refinancovat s pomocí hypotečního poradce, který by Vám díky svým dojednaným velkoobchodním slevám nabídl nejenom lepší úrokové sazby (než dostanete na pobočce v bance), ale taktéž by za  Vás zaplatil všechny poplatky u obou bank (včetně poplatků na katastru, atd.).