Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7879, Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna

JK

Dobrý den, práve dělám refinancovani dvou hypoték z Hypoteční banky do KB. Slučuji je v jednu, ale u Hypoteční banky mám dvě, a tudíž i dva výmazy zástavy z katastru. Poplatek 1 000 Kč na katastru je mi jasný, ale Hypoteční banka si navíc na každé hypotéce účtuje 500 Kč jako poplatek za zpracování. Mohu požádat o to, abych návrh na výmaz podala sama a nemusela tak platiti 1 000 Kč navíc? Vyhotoví mi banka pak nějaký formulář nebo musím vše sestavit sama? Díky

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

obávám se, že toto bohužel možné není. Nejlepší by bylo obě hypotéky refinancovat s pomocí hypotečního poradce, který by Vám díky svým dojednaným velkoobchodním slevám nabídl nejenom lepší úrokové sazby (než dostanete na pobočce v bance), ale taktéž by za  Vás zaplatil všechny poplatky u obou bank (včetně poplatků na katastru, atd.).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

Zájem o životní pojištění loni rostl. Díky jednorázovým pojistkám

8.4.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Víc než 45 miliard korun. Tolik peněz loni lidé v České republice zaplatili za životní pojištění. Oproti roku 2018 je to nárůst o 2,6%. Způsobilo ho zejména jednorázové životní pojištění, jehož objem se loni zvedl o víc než 25% v porovnání s předchozím rokem.

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

7.4.2020, Banka, Autor: Jan Budín

Přijít do některé pobočky Monety Money Bank a zřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdy Moneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun.

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

Pokles cen nemovitostí? Raději na něj nespoléhejte

6.4.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Raketové zdražování bytů a domů, které Česko zažívá už několik let, je u konce. Místo toho přijde propad. Tvrdí to někteří odborníci a novináři. Podle většiny analytiků ale situace zdaleka tak jednoduchá není. Očekávají maximálně krátkodobé ochlazení, po kterém ceny zase stoupnou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#9670, Hypotéka na rekonstrukci a záznam v BRKI, Hypoteční poradna, 9.4.2020

Dobrý den, je mi 24 let a měl jsem problémy se splácením, když jsem byl OSVČ. Momentálně jsem druhý rok zaměstnaný a to ve druhé firmě, mám smlouvu na neurčito a plat čistého cca 24 000 Kč. Určitě budu v BRKI a byla mi omylem provedena exekuce od OSSZ, která byla následně ten den uhrazena. Myslíte že je nějaká šance? Hypotéka cca 800-900 tisíc na rekonstrukci RD. Děkuji pěkně.

Dobrý den, přijde na to, jak stará je exekuce a kdy jste měl poslední negativní záznam v registrech. Čistý příjem 24 000 Kč je pro hypotéku na rekonstrukci ve výši 800-900 000 Kč dostatečný, ale při negativních záznamech mladších 4-5 let Vám většina bank nebude ochotna peníze půjčit (a zbylé banky jen v případě drobného prohřešku a to ještě za výrazně vyšší úrok).

HL

#9669, Zneužití platební karty, Podvod, 9.4.2020

Dobrý den, dnes přišel synovi email banky, že má účet na nule. Během hodiny proběhlo 10 transakcí do zahraničí přes číslo jeho karty. Kartu nepoužil, nepůjčil. Žádná přihlašovací sms na mobil nedorazila. Účet musel zablokovat. Má nějakou naději, že banka peníze vrátí? Má ohlásit vše na Policii? Děkuji předem za radu.

Dobrý den, určitě doporučuji podat reklamaci bance. Banka následně vše prošetří a pokud Váš syn nepochybil (např. nikomu nesdělil číslo platební karty, datum expirace ani CVC/CVV kód), banka peníze vrátí. 

M

#9668, Insolvence a daňový přeplatek, Daně, 9.4.2020

Pokračování dotazu č. 9667: Daňový přeplatek mi ponechal zaměstnavatel s tím, že dle usneseni o schválení oddlužení tento přeplatek do insolvenčních srážek nespadá. Pouze jsem se chtěl ujistit, že jsem nic neopomněl. Děkuji

Dobrý den, pro jistotu doporučuji daňový přeplatek nahlásit ins. správci s dovětkem, že dle soudního usnesení tento přeplatek není předmět srážek. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR